Kaplica św. Jana Nepomucena

Kaplica św. Jana Nepomucena w Nałężu

Msza św. odprawiana jest w każdą niedziele o godz. 9.00.
Nabożeństwa majowe odbywają się w maju w każdy poniedziałek i czwartek. Po nich odprawiana jest Msza św.
Nabożeństwa różańcowe odbywają się w październiku w każdy poniedziałek i czwartek, a po nich Msza św.

Kaplica cieszy się dużą popularnością. Bardzo wiele par narzeczeńskich, z parafii i spoza niej, wybiera ją sobie na miejsce sakramentu małżeństwa. W kaplicy może się zmieścić nie więcej niż sto osób.

Nieco historii

Uznając brak dostępu parafian Jaworza do kościoła w 1829 r. Filip Ludwik Saint-Genois d` Anneaucourt ufundował i wybudował kaplicę, pod wezwaniem św. Jana Nepomucena, która została poświęcona w 1831 r.

W 1910 r. pożar zniszczył dach oraz znacznie uszkodził jej wnętrze. Mimo, że hrabia dał gwarancję utrzymywania jej jego następca hrabia Larisch odmówił zaangażowania się w odbudowę. Remont dokonany został z własnych nakładów parafian zebranych w formie składek.

Po 2000 r. podjęto się remontu i rozbudowy kaplicy zmieniając całkowicie jej wygląd i wystrój zewnętrzny.