Drogi Czytelniku, przenieśmy się na chwilę myślami i sercem do Portugalii. Objawienia Maryi w małej miejscowości Fatima rozpoczęły się w 1916 roku. Najpierw trojgu pastuszkom: Łucji Santos (11 lat) i jej kuzynom: Hiacyncie Marto (6 lat) i Franciszkowi Marto (8 lat) ukazywał się Anioł, a później Najświętsza Maryja Panna. Podczas objawień w 1917 roku Maryja wyjawiła dzieciom, kim jest i czego od nich oczekuje. Powiedziała: Jestem Matką Różańcową, odmawiajcie codziennie różaniec w intencji pokoju na świecie, poświęceniu Rosji memu Niepokalanemu sercu oraz o nawrócenie grzeszników. Na zakończenie Różańca, mówcie następującą modlitwę:

O Mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Jakże aktualne jest to wezwanie w obecnych czasach, kiedy toczy się wojna na Ukrainie, zagrożony jest pokój na świecie oraz gdy tyle ludzi odeszło od Boga.
10 grudnia 1925 roku Najświętsza Panna wraz z Dzieciątkiem zjawiła się w Pontevedra. Najświętsza Dziewica położyła Łucji rękę na ramieniu i pokazała cierniami otoczone serce, które trzymała w drugiej ręce. Przekazała następujące słowa:
Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Prosiła Łucję, aby oznajmiła w Jej imieniu, że przybędzie w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty, odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji wynagrodzenia memu Niepokalanemu Sercu. Jezus prosi o praktykowanie pierwszych sobót po to, aby wynagrodzić za grzechy, przez które cierpi Serce Matki. Winno nam wszystkim przyświecać jedno wspólne pragnienie: wypełnić wolę Matki Bożej Fatimskiej! Nie zniechęcajmy się trudnościami, z ufnością idźmy do przodu. Wzywajmy wstawiennictwa samej Matki Bożej, aby pokierowała naszymi sercami i modlitwą.

Muszę powiedzieć, że sama praktykuję nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca i nigdy nie czułam się tak szczęśliwa, kiedy nadchodzi ten dzień. Poznaję i kocham Maryję coraz bardziej i głębiej się z Nią jednoczę. Zachęcam Cię, Drogi Czytelniku, do wypełnienia prośby Niebieskiej Matki, a Ona nie będzie obojętna, gdy podejmiesz ten (przecież tak niewielki) trud.

Nabożeństwo to w naszej parafii odprawiane jest w pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 08:15 - medytacja i Różaniec Święty, a następnie Msza Święta wynagradzająca o godzinie 09:00.

Myślę Kochani, że będziemy szczęśliwi, mogąc dać Naszej Najdroższej Matce Niebieskiej ten dowód miłości, którego jak wiemy, od nas oczekuje, bo przecież i tak na koniec JEJ NIEPOKALANE SERCE ZATRIUMFUJE — czyli zwycięży!

AVE MARYJA!

Modlitwy Anioła z Fatimy

O Boże mój, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i miłuję Ciebie. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, Ciebie nie uwielbiają, Tobie nie ufają i Ciebie nie miłują.

Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duchu Święty. W najgłębszej pokorze cześć Ci oddaję i ofiaruję Tobie Przenajdroższe Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecnego na ołtarzach całego świata jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętność, którymi jest On obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi, proszę Cię o łaskę nawrócenia biednych grzeszników.

Jadzia Szeląg