2022

niedziela, 30, January 2022
Ministranci Mistrzami w Turnieju Bosko Cup

MAMY TO! – zostaliśmy Mistrzami Diecezji w kategorii Ministrant i końcem czerwca będziemy reprezentować naszą diecezję na odbywających się w Kołobrzegu Mistrzostwach Polski.

Turniej Bosko Cup to diecezjalne mistrzostwa w piłce nożnej, które organizuje wraz ze Stowarzyszeniem Persette nasz rodak ksiądz Marcin Pomper. Nasza drużyna ministrantów zakwalifikowała się na tegoroczne finały, które odbywały się 29 i 30 stycznia na hali sportowej - ZSO im. Armii Krajowej. Sam udział w tym wydarzeniu był dla nas wielką radością. W sobotę rywalizowaliśmy z drużynami z Żabnicy i Szczyrku. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem 1:0 dla nas.  Nasza parafia poraz pierwszy prezentowała się na tym turnieju, a to już 13. Edycja diecezjalnych rozgrywek. W półfinale zmierzyliśmy się z Istebną, z którą w fazie eliminacji okręgu cieszyńskiego przegraliśmy 0:3. Tym razem to my okazaliśmy się zwycięzcami. W finale mierzyliśmy się z zespołem z Jawiszowic, który grał naprawdę rewelacyjnie. Mistrzowska drużyna zagrała w składzie: Bramkarz – Mikołaj Lach, Kapitan – Maks Szoblik, Maks Skrzydelski, Nikodem Keller, Nikodem Sobkowicz, Filip Biernat i Filip Tomala (który był najmłodszym z zawodników turnieju). Królem strzelców i najlepszym zawodnikiem rozgrywek został wybrany Maks Szoblik, bramkarzem turnieju został Mikołaj Lach. Ignacy Czader, Brajan i Borys Jaworscy, chociaż wywalczyli awans do finałów nie dali rady na finałach zagrać. Do rozgrywek przygotowywali nas najlepsi na świecie trenerzy Pan Rafał Strączyński i Pan Mariusz Wacławski. Pod ich bacznym okiem powstała Mistrzowska Drużyna. Dzięki ich treningom i ustawieniu drużyny nie było na nas mocnych.