Czym żyjemy w parafii

kolęda

Kolęda 2017/2018

plan odwiedzin

więcej

koncert

Koncert

Gościliśmy w naszej parafii p. Jerzego i...

więcej

jaselka

Jasełka 2018

W nieco inny sposób...

więcej

 

Kiedy budzi się dzień, wstajemy niejednokrotnie zaspani. Potem czeka na nas posiłek, poranna higiena, obowiązki rodzinne, praca, okazja do spotkania się z innymi, czy w końcu przygotowanie się na następny dzień. Pod wieczór szykujemy się do snu, aby wstać i być pełnymi sił następnego dnia. Zdrowie fizyczne jest niezbędne ludziom do życia, a raczej do wykonywania obowiązków, jakich życie od niego wymaga.
Tak samo jest z życiem duchowym, bez którego człowiek, często nieświadomy, umiera. Przytłoczeni obowiązkami możemy o tym zapomnieć, ważne jest, by do tego nie dopuścić. Na szczęście okres Wielkiego Postu jest czasem przypomnienia. Jedną z przydatnych rzeczy, choć niełatwych, jest POST. To on nam pomaga zamieniać „starego zmęczonego człowieka” w „kogoś nowego, wypełnionego radością”, mimo że paradoksalnie wyrzekamy się czegoś, co jest dla nas ważne, w imię Chrystusa. Aby post miał sens, wymaga wytężonej pracy nad sobą, jest to nieraz ogromny wysiłek duchowy. Bywa, że ktoś kto pości rezygnuje nie tylko ze spożywania określonych pokarmów, ale i z tego co kocha: muzyki, słodyczy, gier, internetu. Robi to, aby stawać się lepszym, rozwijać swojego ducha, a przede wszystkim dla Jezusa, chcąc przybliżyć się do Niego. Zatem post to również ćwiczenie duchowe pozwalające pokonać samego siebie, aby nasza wola stawała się jeszcze silniejsza w walce z przeżywanymi pokusami ciała, nastawiona na to, co jest najważniejsze, czyli Boga.
Św. Bazyli Wielki powiedział: Kto pości, ale nie czyni tego chętnie, naraża się na niebezpieczeństwo. Mając na uwadze te słowa, musimy pamiętać, że jeżeli podchodzimy do postu źle, to wtedy nie przynosi nam takich owoców, jakich byśmy pragnęli. Owocami dobrze przeżywanego postu, razem z modlitwą, jest pobudzenie swojego sumienia i żalu, zastanowienie się nad swoim życiem i postępowaniem. Dobry post wyleje w nasze serca radość i spokój, których nie odnajdziemy w zwykłej codzienności dawanej nam przez świat.

Ks. Kamil Skoczylas

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 58 gości