Czym żyjemy w parafii

film

dla młodzieży

i dla wszystkich

więcej

plakat

na robienie kartek

i ozdób świątecznych oraz dekorowanie pierniczków

więcej

szkola

Szkoła Wiary

zaprasza na spotkanie

więcej

uzdrowienie

Mszę św.

z modlitwą o uzdrowienie

więcej

W tym roku świętuje swoje piąte urodziny. Będzie je przeżywać wspólnie z inną Jubilatką – dwudziestopięcioletnią. Może i Ty dasz się zaprosić?
Mowa oczywiście o V Diecezjalnej Pielgrzymce do Łagiwenik, która w tym roku splata się z dwudziestą piątą rocznicą powstania diecezji bielsko-żywieckiej. Stąd hasło przewodnie i główne motywy towarzyszace pątnikom. Co roku odnoszą się one do innych apektów. Tegoroczny skupia się na jubileuszu diecezji, w której narodził się pomysł pielgrzymowania do Łagiewnik, a także gdzie przyszli na świat, wzrastali i przyjęli święcenia kapłańskie jej przewodnicy, jak choćby inicjator, główny koordynator i organizator – ks. Mikołaj Szczygieł.
Wiele jest fenomenów towarzyszących temu przedsięwzięciu. Jednym z nich jest wciąż wzrastająca liczebność uczestników. W pierwszym roku było to blisko osiemset osób, w roku ubiegłym już ponad dwukrotnie więcej! Niemal 1/4 % pątników to osoby między 11. a 20. rokiem życia. Siłą tej pielgrzymki jest przyciąganie młodych. W ubiegłym roku biskup Roman Pindel tak zwracał się do wyruszających pielgrzymów:
– Gdzie szukać odpowiedzi o przyczyny tego fenomenu (...). Po prostu odczuwamy taką potrzebę, po prostu widzimy, że trzeba nam prosić o Boże zmiłowanie dla nas, dla naszych bliskich, dla całego świata. Potrzebujemy – i dlatego idziemy. Dobrze, że taka jest odpowiedź naszego serca na potrzebę, która jest nie tylko w nas i wokół nas. Ta potrzeba jest coraz bardziej dotkliwa i coraz bardziej mocna. My, którzy wierzymy i ufamy w Boże Miłosierdzie, widzimy, ale być może nie dostrzegają albo nie przeczuwają tego ci, którzy tego Bożego zmiłowania bardzo potrzebują.
W tym roku pielgrzymka wyruszy pod hasłem Wpadła w oko Jezusowi.
Pielgrzymi idą w siedmiu grupach, których nazwy pochodzą od opiekunów duchowych: bł. Michała Sopoćki, św. Maksymiliana Kolbego, św. Jana Pawła II, św. Faustyny, św. abp. Józefa Bilczewskiego, św. Brata Alberta i bł. Matki Teresy z Kalkuty. W drodze do bazyliki Bożego Miłosierdzia odwiedzą także w Łagiewnikach Centrum św. Jana Pawła II.
Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik rozpocznie się 30 kwietnia, w 17. rocznicę kanonizacji świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Bielsko-żywieccy pielgrzymi wyruszą z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Trasa pielgrzymki będzie prowadzić m.in. przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Radziszów, Przytkowice, Kleczę Dolną, Marcyporębę, Świątniki Górne, Mogilany do Krakowa. Pątnicy dotrą do łagiewnickiego sanktuarium 3 maja br., w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do źródła miłosierdzia mojego. Dzienniczek 699 – pod takim hasłem przewodnim ruszała pierwsza pielgrzymka do Łagiewnik. Może potrzebujesz uspokojenia? Ostatnia szansa na zapisanie się minie 2 kwietnia. Odpowiedzi na pytania: gdzie i w jaki sposób można przyłączyć się do pielgrzymujących, znajdują się na stronie intenetowej: www.faustyna.bielsko.pl

Joanna Wolff
Artykuły z Gazetki Parafialnej
Kiedy pisałem poprzedni artykuł...
Jezus jest Królem....
Chcą nas okraść z czekania...
11 Listopada 1918 roku we francuskiej miejscowości...
Wcale nie chodzi o popularny serial...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 404 gości