Czym żyjemy w parafii

kolęda

Kolęda 2017/2018

plan odwiedzin

więcej

koncert

Koncert

Gościliśmy w naszej parafii p. Jerzego i...

więcej

jaselka

Jasełka 2018

W nieco inny sposób...

więcej


Tak... I to nie dlatego, że wciąż zaskakuje nas śnieg, padający, jakby to była głęboka zima. Mam tu na myśli Wczesną i I Komunię świętą, które w naszej parafii odbędą się w pierwszą i drugą niedzielę maja.

Dlaczego Boże Narodzenie?

Bo każde dziecięce serce będzie w momencie przyjęcia Jezusa Eucharystycznego jak małe Betlejem. A ja, siostra katechetka, przygotowuję dzieci na cud tych Narodzin. Nie wiem, czy potrafię opisać piękno mojego towarzyszenia właśnie tym dzieciom. Na jednym z zebrań z Rodzicami powiedziałam, że przez to doświadczenie mojego bycia blisko dziecięcych przeżyć, związanych z poznawaniem istoty sakramentów Pokuty i Eucharystii, te dzieci stają się w pewien sposób moje. Ośmielę się powiedzieć, że jestem trochę jak mama… Owszem ta praca wymaga trudu i zaangażowania, ale… kiedy patrzę w oczy dziecka po I spowiedzi św. – pełne blasku, kiedy słucham śpiewu dzieci na Mszy komunijnej – czuję wdzięczność i wielką radość. Są to chwile głębokiego wzruszenia. Zdarza się też, że trzeba pokonać wiele przeciwności na drodze do tego majowego Bożego Narodzenia. Zdarzyło się też, że trzeba mi było najpierw dzieci doprowadzić do chrztu, a potem do spowiedzi i I Komunii.

W głębi serca jestem wdzięczna Bogu, za to, że daje mi takie zadanie. Szczerość i prostota dziecięcych serc, otwartość, a czasem ich zadziwienie, zdumienie, sprawiają, że jestem blisko wielkiej tajemnicy, blisko doświadczenia samego Boga. Tak, te dzieci są moje! Dlatego tym bardziej boli, gdy kontakt z Bogiem, z Kościołem kończy się w białym tygodniu. Tym bardziej mi smutno, gdy w pierwsze piątki przychodzi garstka dzieci komunijnych do spowiedzi i na Mszę św. Na to już nie mam wpływu. Mogę zachęcać, przypominać…

Dlatego zdecydowanie proszę (!) Rodziców, dorosłych z rodzin tych dzieci, które wkrótce przystąpią do Stołu Pańskiego, aby zadbali o ten kontakt z Panem Jezusem, umacniali dobro dokonane w ich dzieciach. W wyrachowanym dziś świecie, który wszystko oblicza i wycenia powiem śmiało: TO SIĘ OPŁACA!!! Dzieci, które mają Boga w sercu, na pewno będą kochać, pomagać i troszczyć się o swoich najbliższych. Będą też umiały powiedzieć przepraszam.

I o to się modlę dla tych moich dzieci – aby, gdy przyjmą Jezusa do serc, były Mu wierne przez całe życie. JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ!

s. M. Elżbieta

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 56 gości