Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 10.30, 12.00, i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.

Czym żyjemy w parafii?

rajd rodzin

Rajd Rodzin na Błatnią

galeria

kawiarenka

Kawiarenka Parafialna już otwarta

Więcej

pocztówki

Wspomnienia z wakacji

więcej

Kajtek

Pomoc Kajtusiowi z Jaworza

więcej

Ostatnio zmarli:

† BARBARA MILCZYŃSKA - pogrzeb - 7 września g.11.00
† ALOJZY JANIK - pogrzeb - 26 sierpnia g.14.00
† EWA MALEC - pogrzeb - 24 sierpnia g.13.00

Moja droga do kapłaństwa może wydawać się trochę skomplikowana. Jestem jednak głęboko przekonany, że Opatrzność Boża czuwała nade mną każdego dnia. Doświadczyłem i nadal doświadczam tego, jak Pan Bóg walczy o mnie i jak jestem dla Niego ważny – życzę takich doświadczeń każdemu z czytających ten artykuł. Liceum o profilu humanistycznym, studia z pedagogiki opiekuńczo-resocjalizacyjnej (marzyłem, żeby zostać pedagogiem) – praktyki jako pedagog, kurator sądowy, wychowawca kolonijny, zajęcia w ośrodku socjoterapii. Później po obronie licencjatu - 10 miesięcy w nowicjacie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej i w końcu seminarium diecezjalne. Można powiedzieć – trochę zawiłe drogi. Ale wierzę, że wszystko jest po coś. Mam nadzieję, że będziemy mieć okazję lepiej się poznać, razem modlić się
i współpracować na chwałę Bożą. Przy parafii będę opiekował się Liturgiczną Służbą Ołtarza, Oazą Młodzieżową, jednym kręgiem Domowego Kościoła. Zacząłem też pracę jako katecheta w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym oraz SP2. Uwielbiam piłkę nożną, psychologię, muzykę i poznawanie nowych ludzi.

Co jest ważne dla mnie jako człowieka i Księdza?

Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli”

To Słowa proroka Amosa, które wybrałem, jako moje zawołanie kapłańskie. Myślę, że dla każdego z nas ważne jest, żeby szukać tego, co dobre w otaczającej nas rzeczywistości. Przecież to, co stworzył Pan Bóg jest dobre, lecz zło krzyczy głośno i czasem nam Go przysłania. Dlatego tak ważne jest, żeby szukać i cieszyć się z małych rzeczy. Pan chce obdarzyć nas radością i pokojem.

Moc w słabości się doskonali”

Pan Bóg nieraz pokazał i udowodnił mi, że nie muszę być idealny i doskonały, żeby być Jego narzędziem. Mogę czasem „niedomagać”, tylko warto, żebym to zaakceptował – co jest po ludzku ciężkie. I nie - nie chodzi o to, żeby chwalić się na prawo i na lewo jaki to ja jestem słaby. Chodzi o to, żeby w codzienności walczyć z tym, co słabe, ale w tym wszystkim po pierwsze zaufać Panu Bogu. Dlatego tak ważne są dla mnie słowa świętego Pawła.

Patrz na Jezusa”

To zdanie skierował do nas, kleryków pierwszego roku ksiądz vicerektor. I tak do dzisiaj noszę je w sercu. Wiele rzeczy może „iść” nie po mojej myśli. Z jednej strony chcę szukać dobra w dzisiejszym świecie, z drugiej doświadczam swojej słabości. Ale jeśli wpatrzę się w Jezusa i to On będzie dla mnie najważniejszy w mojej posłudze, to wierzę, że będzie dobrze. Chcę otwierać się na to, co Pan Bóg ma dla mnie przygotowane, na to co chce mi pokazać.

Media społecznościowe

Staram się być obecny w przestrzeni internetowej tam, gdzie młodzież – prowadzę konto na Facebooku, Instagramie, YouTube i Tik Toku. Od czasu do czasu wrzucam tam krótkie filmiki – czasem o Ewangelii z dnia, czasem przemyślenia na konkretny temat. Te wszystkie nowinki to tylko dodatek. Najważniejszy jest żywy kontakt z Panem Bogiem w sakramentach i codzienności oraz oczywiście bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem.

Obym nie przysłaniał sobą Ciebie” ks. Jan Twardowski

Ktoś mógłby zapytać o cele, jakie stawiam sobie w posłudze jako kapłan. Jest taki jeden główny cel - żeby nie przysłonić sobą Pana Boga. Można by też zapytać o konkretne przykłady działania Pana Boga w moim życiu – widzę ich mnóstwo i mam nadzieję, że podczas mojej posługi w naszej parafii będziemy mogli nieraz wzajemnie ubogacać się i przypominać sobie nawzajem, że Bóg jest Wielki!

Zostałem księdzem po to, żeby służyć Bogu, ale też tym do, których jestem posłany. Dlatego też - Mój czas jest Twój!

ks. Wojciech Nowak

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Moja droga do kap łaństwa...
Stefan Wyszyński urodził się...
Poniżej przedstawiam wykład...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 6.00, 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 253 gości