Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 10.30, 12.00, i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.

Czym żyjemy w parafii?

rajd rodzin

Rajd Rodzin na Błatnią

galeria

kawiarenka

Kawiarenka Parafialna już otwarta

Więcej

pocztówki

Wspomnienia z wakacji

więcej

Kajtek

Pomoc Kajtusiowi z Jaworza

więcej

Ostatnio zmarli:

† BARBARA MILCZYŃSKA - pogrzeb - 7 września g.11.00
† ALOJZY JANIK - pogrzeb - 26 sierpnia g.14.00
† EWA MALEC - pogrzeb - 24 sierpnia g.13.00

Poniżej przedstawiam wykład, prof. doc. dr. hab. Lucyfera wygłoszony do młodych adeptów sztuki kuszenia

Lucyfer: Na dzisiejszych zajęciach, zajmiemy się technikami kuszenia mieszkańców Jaworza w czasie wakacji…

Głos z sali: Ale po co, skoro prawie wszyscy ludzie w tym czasie odpoczywają, czy nie moglibyśmy sobie również zrobić wolnego?

Lucyfer: Co za durne pytanie?! Skoro Pan Bóg, święci oraz aniołowie w niebie, nie mają urlopu, to tym bardziej my nie powinniśmy go mieć! Odpuszczenie nawet na chwilę walki o dusze, może przynieść piekłu straty, które trudno będzie w przyszłości odrobić. Pytanie, jakie należy postawić powinno raczej brzmieć: jak skutecznie kusić oraz dlaczego okres wakacyjny jest tak ważny?

Głos z sali: No właśnie, co jest wyjątkowego w tym czasie?

Lucyfer: Oczywistym jest, że każdy człowiek z utęsknieniem czeka na urlop i nie ma w tym nic złego. Problem dla duszy pojawia się wtedy, gdy staje się on dla człowieka najważniejszym wydarzeniem w roku. Po pierwsze, musimy skupić się na tym, aby przekonać ludzi do tego, że urlop jest ważniejszy nawet od świąt i uroczystości religijnych. Po drugie powinniśmy ich tak kształtować, aby z wakacji uczynili sobie „bożka”, któremu wszystko i wszystkich podporządkują. Niech ludzie nic innego nie robią, tylko planują, szukają ofert i marzą o upragnionym wolnym czasie. Natomiast wy, podsuwajcie im takie miejsca wypoczynku, gdzie nie ma kościoła, albo jest tak daleko, że uczestnictwo we mszy będzie bardzo trudne. Wmawiajcie im, że Pan Bóg na pewno zrozumie i usprawiedliwi ich nieobecność w kościele. Zadanie to nie powinno wam sprawiać trudności, gdyż stare diabły przygotowały już grunt, skutecznie wmawiając wielu ludziom, że opuszczenie niedzielnej mszy nie jest grzechem śmiertelnym. Musicie na urlopach pomóc im, tak zorganizować dzień, aby nie mieli czasu myśleć o mszy. Taką samą taktykę musicie zastosować również wobec tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają. Podsuwajcie pod nos alkohol, zachęcajcie do ciągłych imprez– róbcie wszystko, aby nie mieli czasu na modlitwę i zapomnieli o Bogu. Tych zaś, którym się nic nie chce robić, rozleniwiajcie nadal do granic możliwości. Wmawiajcie ciągle, że skoro cały rok pracowali nad sobą, to należy im się zasłużony odpoczynek od Boga oraz że wrócą do pracy nad sobą we wrześniu.

Głos z sali: A jeżeli upadną i będą mieli wyrzuty sumienia?

Lucyfer: To tak samo jak po przegranym meczu polskiej reprezentacji, razem z nimi zaśpiewajcie: Polacy nic się nie stało! (ha, ha, ha!). Musicie zniechęcić dusze do modlitwy, pobożnych praktyk i z całą piekielną mocą uderzyć w dzieci i młodzież. Z nimi powinno wam pójść o wiele łatwiej, bo możecie liczyć na obojętność religijną dorosłych. Nie martwcie się zbytnio, ponieważ oziębłe dusze dorosłych nie będą przecież ględzić dzieciakom – idź do kościoła, módl się – skoro sami odpuścili. Pamiętajcie: dzieci pozostawione bez opieki rodziców i puszczone samopas, stają się łatwym łupem naszych pokus. Musicie zrobić wszystko, aby zgasić w młodym pokoleniu zapał. NIECH SIĘ NUDZĄ!!! Niech siedzą przed telewizorami, komputerami, komórkami oraz tabletami! Popatrzcie jakie w czasie pandemii, na tym polu obfite „diabelskie owoce”, przyniosły zamknięte kościoły, szkoły i zakazy spotykania się. Nie zmarnujcie również okazji do kuszenia, które niesie ze sobą okres wakacji! Pogłębiajcie lenistwo, apatię i alienację. Podsuwajcie dzieciakom jak najwięcej niemoralnych stron i filmów. Wiemy wszyscy, że dusze splamione nieczystością są dla nas najcenniejsze, bo łatwo je od nas uzależnić i trzymać w diabelskim uścisku pożądliwości! Powinniście zrobić wszystko, aby ułatwić im dostęp do alkoholu, papierosów oraz narkotyków. Zachęcajcie dilerów oraz członków naszych sekt… niech pompują w nich truciznę. Bez wsparcia i modlitwy ze strony rodziców, dzieci staną się słabe oraz bezbronne. Prowadźcie młodych do upadku oraz uzależnień, bo jak sami dobrze wiecie, wyjście z nałogów jest „diabelnie” trudne (ha, ha ha!). Kuście rodziców, niech wysyłają swoje pociechy na obozy i kolonie bez Boga oraz mszy niedzielnej. Nie zapominajcie jednak o tym, że po drugiej stronie barykady walki o dusze, stoją najwięksi nasi wrogowie – z którymi w bezpośrednim starciu nie mamy szans. Gotowi są stanąć w obronie dusz, jeśli one tylko o to ich poproszą. Jednakże w tej walce mamy duże szanse, ponieważ ostatecznie, to ludzie decydują czy pójdą z nami, czy też wybiorą życie w łasce z naszymi wrogami. Dlatego najważniejsze było, jest i będzie, aby odciąć ich od źródła łaski. Musicie zrobić wszystko, aby odrzucili i zapomnieli o Najświętszym Sakramencie, aby bagatelizowali mszę. Obrzydzajcie ludziom również sakrament pokuty. Może uda się, że zapomną o nim w czasie wakacji i to tak już im zostanie! Chciałbym zwrócić waszą uwagę jeszcze na jedną ważną sprawę. Dobrze wiecie, że pobożne odmówienie przez ludzi choćby jednego „Zdrowaś Mario...” za każdym razem wstrząsa całym piekłem! Dlatego żądam: Wyrwijcie ludziom z ręki różaniec!!! Zróbcie wszystko, aby stał się dla nich nudny i bezwartościowy! Kończąc, dam wam również dobrą radę: Uciekajcie od ludzi, którzy wzywają pomocy św. Michała Archanioła. Z własnego doświadczenia, nie życzę nikomu, aby musiał się z nim zmierzyć. Czy jesteście gotowi do walki o dusze mieszkańców Jaworza?

Demony: TAK!

Lucyfer: W takim razie wzywam was: Żniwa czas zacząć!!! Wszystkie ręce na pokład… a po wakacjach będzie sprawdzian z wykonania zadania.

Józef Heczko

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Moja droga do kap łaństwa...
Stefan Wyszyński urodził się...
Poniżej przedstawiam wykład...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 6.00, 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 44 gości