Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.

W naszym kościele może przebywać 38 osób, a w kaplicy w Nałężu 10 osób.

Alleluja!

Raduj się ziemio, opromieniona tak niezwykłym blaskiem, bo jesteś wolna od mroku, co świat okrywa!

Czym jeszcze żyjemy w parafii?

Triduum

Plan Uroczystości

więcej

Komunikat

Komunikat Diecezji

więcej

Zacheusz

Wspólnota ZACHEUSZ

zaproszenie

Ostatnio zmarli:

† WIESŁAW SIADLIK - pogrzeb - 14 kwietnia g.15.00
† MAŁGORZATA LALICKA - pogrzeb - 9 kwietnia g.15.00
† MARIA SOKOŁOWSKA - pogrzeb - 7 kwietnia g.15.00

25 marca, za przyzwoleniem Jana Pawła II, stał się dniem Świętości Życia. Jest to święto obchodzone przez kościół katolicki w Polsce w celu podkreślenia wartości życia ludzkiego.

Przy okazji tego święta należy wspomnieć o dwóch ważnych inicjatywach. Pierwsza z nich to duchowa adopcja, a druga stworzenie Sanktuarium Dzieciątka Jezus.

Duchowa adopcja jest realizowana poprzez modlitwę w intencji poczętego dziecka zagrożonego aborcją. Taka adopcja trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca świętego oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Dzieło duchowej adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej oraz pokuty za grzechy. W roku 1987 ten szczególny rodzaj adopcji został dotarł także do Polski. Duchowa adopcja ma za zadanie skutecznie wyleczyć rany wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji, a także przygotować ludzi młodych do odpowiedzialnego rodzicielstwa. Oficjalnie duchową adopcję możemy podjąć w kościele podczas mszy świętej 24 marca. Drugim dniem, pozwalającym na podjęcie takiej adopcji, jest 28 grudnia – obchodzony jako Święto Młodzianków Męczenników. Jest to dzień upamiętniający masową rzeź niewiniątek zamordowanych przez Heroda w celu unicestwienia Jezusa. Duchowa adopcja staje się coraz bardziej popularna wśród katolików. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na taki właśnie sposób adopcji. Taka modlitwa uczy nas pozbycia się egoizmu i chęci pomocy jeszcze nienarodzonemu, bezbronnemu dzieciątku.

Drugą kwestią wspominaną wcześniej jest stworzenie Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej. W Sanktuarium przy głównym ołtarzu znajduje się figurka Dzieciątka Jezus – kopia praskiego Jezulątka. Jezus, mimo że figurka nie jest duża, jest przedstawiony jako Król wszechmocny. W ręku trzyma symbol kuli ziemskiej, opasanej krzyżem. Wierni, stając przed dzieciątkiem, zdają sobie sprawę, że i nad nimi panuje Pan Jezus. Do tego Dzieciątka ludzie przychodzą z każdym problemem, a On wysłuchuje oraz koi ból, daje nadzieję i łaskę duchowego jednoczenia się z Bogiem, uzdrawia z chorób fizycznych, ale przede wszystkich potrafi odmienić wnętrze człowieka. W Jodłowej każdego 25. dnia miesiąca jest tzw. małe Boże Narodzenie – dzień Bractwa Dzieciątka Jezus. Tego dnia do Sanktuarium przyjeżdżają pielgrzymi – dzieci pierwszokomunijne, czy osoby wracające tu co miesiąc. Pielgrzymujący proszą dzieciątko o wszelkie dary: sprawy materialne, uzdrowienie, sprawy bytowe i duchowe. Przyjeżdżają tutaj również rodziny bezdzietne po wielu latach starań o dziecko, prosząc o dar potomstwa. Wielu z nich zostało wysłuchanych, czego dowodem są liczne gromady małych dzieci, które przyjeżdżają do Jodłowej wraz z rodzicami podziękować za dar życia. Dzieciątko dokonało również wielu uzdrowień. Jednym z nich jest uzdrowienie bardzo chorej, sparaliżowanej kobiety po udarze, która po otrzymaniu obrazka z dzieciątkiem i specjalną modlitwą, zaczęła się gorliwie modlić, zawierzyła Dzieciątku swoje życie i po krótkim czasie odzyskała sprawność w nogach, mimo iż lekarze mówili, że już nigdy nie będzie chodzić. Ludzie tak bardzo wierzą i dbają o Jezuska, że troszczą się nawet o jego ubiór. Przy jego stroju pracuje zespół pań projektantek, przygotowujących szaty dla najdostojniejszego króla. Pan Jezus ma sukienkę i płaszczyk dostosowany do okresu liturgicznego.

Podsumowując, zachęcam wszystkich do udziału w duchowej adopcji. Jest to najlepszy sposób, aby pomóc bezbronnym dzieciom, pomodlić się za ich rodziców, by otrzymali od Boga siłę i pozwolili dziecku na dar Życia. Taka adopcja pomaga również nam w odnalezieniu w sobie tego, co najlepsze, czyli miłości do drugiego człowieka, ale przede wszystkim bezgranicznej wiary w Boga.

Zachęcam również do odwiedzenia Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej, gdyż możemy tam powierzyć Dzieciątku wszystkie swoje troski i na pewno zostaniemy wysłuchani. Wystarczy tylko mocno uwierzyć w Jezuska i pozwolić, aby Nam pomógł.

Malwina Sobkowicz

Artykuły z Gazetki Parafialnej

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 6.00, 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 50 gości