Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.
Nie zapomnijcie włączyć głosu :)

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00 Piątek po Mszy o godz. 18.00


Jak dobrze się modlić???

Czym żyjemy w parafii?

Elżbietanki

Siostry

zapraszają

więcej

I Komunia Św.

I Komunia Św.

czekamy na dalsze zdjęcia

galeria zdjęć

adoracja

W czasie wakacji

nie ma adoracji

w naszym kościele

Ponieważ wielu Parafian pyta o możliwość wsparcia materialnego naszej Wspólnoty Parafialnej, w sytuacji gdy nie można tego zrobić uczestnicząc w niedzielnej Mszy Świętej, przypominamy numer konta naszej parafii:
Bank Spółdzielczy Jasienica
14 8117 0003 0009 6449 2000 0010
Wszystkie wpłaty przeznaczone będą na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.
Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!
Wasz proboszcz Ks. Stanisław Filapek ze Współpracownikami

Ostatnio zmarli:

† TADEUSZ WENCEL - pogrzeb - 08 sierpnia g. 10.00
† ANTONI LEWANDOWSKI - pogrzeb - 06 sierpnia g. 11.00
† JÓZEF SABO - pogrzeb - 31 lipca g. 11.00

Właśnie rozpoczynamy wakacje. W tym roku będą one zupełnie inne niż do tej pory. Pełne różnych ograniczeń i zakazów. Od kilku miesięcy towarzyszy nam pandemia, która różnie wpływa na każdego z nas. Dopada nas strach, obawa przed chorobą, zaczynamy izolować się od wszystkich. Ludzie nawet zaczynają odsuwać się od Pana Boga, zapominając, że to on daje nam siłę i zdrowie do pokonywania wszystkich słabości. Podczas wakacji często Bóg staje na dalszym planie. Mamy dużo obowiązków, planów, zajęć. Wyjeżdżamy na wycieczki, zapominając o modlitwie, kościele i Bogu.

Jesteśmy tak zafascynowani szukaniem przygód, że kompletnie nie zwracamy uwagi, co tak naprawdę jest ważne. Z reguły skupiamy się na tym, aby pogoda była ładna, abyśmy zobaczyli dokładnie to, co mamy w planach zwiedzić i przede wszystkim chcemy odpocząć. Nie myślimy o wakacjach jako o czasie oddania się modlitwie. Ciągle jesteśmy zabiegani, że nawet nie starcza nam czasu, aby wstąpić na chwilę do Kościoła czy uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej.

Zwłaszcza teraz, gdy panuje epidemia, zawierzmy nasze zdrowie, troski i problemy Panu. Powinniśmy w tym całym szaleństwie znaleźć czas, aby z nim porozmawiać, zwierzyć się, powiedzieć mu, o co tak naprawdę prosimy, czego się boimy. Pan zawsze nas wysłucha, jeżeli będzie potrafił, to nam pomoże, a jeżeli nie, to da nam na tyle siły, że poradzimy sobie ze wszystkim sami.

Istnieją różne sposoby połączenia się z Bogiem. Możemy poświęcić swój czas na czytanie Pisma Świętego, odmawianie różnych modlitw oraz uczestnictwo we mszy świętej. Nie rezygnujmy z eucharystii z powodu epidemii. Osoby obawiające się wychodzenia z domu, mają możliwość połączenia się duchowo z wybranym kościołem poprzez transmisje na żywo. Każda metoda uczestnictwa jest dobra, ponieważ modląc się w domu, również nawiązujemy kontakt z Panem.

Nie zapominajmy, że wszystko co nas otacza, jest stworzone właśnie przez Boga. Również zwiedzając różne miejsca, odnajdując piękno natury, poznajemy Jego samego.

Nie pozwólmy, aby czas wakacji, był czasem zmarnowanym na załatwianie samych przyziemnych spraw. Pamiętajmy, aby spędzić je z rodziną, ale również wprowadzić wspólną modlitwę, ponieważ od Boga i naszej wiary nie powinniśmy, a nawet nie możemy, wziąć urlopu. Ludźmi wierzącymi jesteśmy całe życie, a nie tylko podczas dni powszednich.

Życzę wszystkim, aby te wakacje, mimo trudnej sytuacji, nie przysłoniły nam ważnych wartości. Poświęćmy je na zacieśnianie więzi rodzinnych, ale także tych z naszym jedynym Ojcem. Przeżyjmy je godnie, nabierzmy sił i chęci do powrotu w normalne, codzienne życie.

Malwina Sobkowicz

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Właśnie rozpoczynamy wakacje...
Jutro i w następną niedzielę...
Puste kościoły, puste konfesjonały...
W teodycei chrześc. opieka...
Ten Wielki Post jest dla nas szczególny…
Rzadko zastanawiamy się, jak...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 75 gości