Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.
Nie zapomnijcie włączyć głosu :)

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00 Piątek po Mszy o godz. 18.00


Jak dobrze się modlić???

Czym żyjemy w parafii?

Elżbietanki

Siostry

zapraszają

więcej

I Komunia Św.

I Komunia Św.

czekamy na dalsze zdjęcia

galeria zdjęć

adoracja

W czasie wakacji

nie ma adoracji

w naszym kościele

Ponieważ wielu Parafian pyta o możliwość wsparcia materialnego naszej Wspólnoty Parafialnej, w sytuacji gdy nie można tego zrobić uczestnicząc w niedzielnej Mszy Świętej, przypominamy numer konta naszej parafii:
Bank Spółdzielczy Jasienica
14 8117 0003 0009 6449 2000 0010
Wszystkie wpłaty przeznaczone będą na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.
Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!
Wasz proboszcz Ks. Stanisław Filapek ze Współpracownikami

Ostatnio zmarli:

† TADEUSZ WENCEL - pogrzeb - 08 sierpnia g. 10.00
† ANTONI LEWANDOWSKI - pogrzeb - 06 sierpnia g. 11.00
† JÓZEF SABO - pogrzeb - 31 lipca g. 11.00

Ten Wielki Post jest dla nas szczególny…

Okoliczności, w jakich znalazł się świat, wytrąciły ludzkość z rytmu powszechnych i „koniecznych” życiowych spraw… I w tych okolicznościach, na wielkopostnej drodze spotykamy Józefa i Maryję.

19 marca przypada Święto Józefa Oblubieńca, a 25 marca Święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.  Te liturgiczne święta wiążą ze sobą dwie Osoby, które stanęły wobec wydarzenia bez precedensu, zmieniającego całkowicie ich życie, realne, wspólne plany, marzenia …

I nie było to proste…

Maryja w chwili zwiastowania była przestraszona, nie wiedziała, co się dzieje. A Józef? Józef został postawiony wobec sytuacji niezrozumiałej, nawet upokarzającej – dla mężczyzny, narzeczonego, oblubieńca. Maryja oczekiwała dziecka, a Józef miał świadomość, że nie jest jego ojcem.

A potem sen, w którym Anioł przekazuje nowinę, że to dziecko nie ma ziemskiego ojca, że jest poczęte z Ducha Świętego… To „się nie mieściło w głowie” …

Wcielenie Słowa nigdy się jeszcze nie dokonało. Nie można było Go racjonalnie wytłumaczyć. Nie było porównywalne do żadnego innego wydarzenia…  Zapewne mło­dzi małżonkowie musieli ze sobą dłu­go rozmawiać, niejeden raz, aby odnaleźć się w tak zaskakującej dla nich rzeczywistości. Z pewnością razem się modlili i wspólnie próbowali zrozumieć ich odtąd już wspólną historię. Historię, która oboje wystawiała na najwyższą próbę wiary w Boga.

I pozostała im wiara… I Oboje przyjęli Nowe Życie… I to Życie zbawiło świat…

Tajemnica Wcielenia Syna Bożego ukazała, jak wielką miłością Bóg otoczył człowieka. Stając się człowiekiem, pokazał, jak bardzo zależy Mu na ludzkim życiu. Bóg przez swojego Syna ukazał wielką wartość życia człowieka. Początek każdego życia jest w Bogu, w Jego Sercu. To dar wspaniały, wyjątkowy.  Życie jest szczególną wartością, jest świętością, bowiem w każdym człowieku jest cząstka samego Stwórcy, KTÓRY BYŁ, KTÓRY JEST i KTÓRY BĘDZIE. Jesteśmy wszyscy stworzeni na obraz Boga. Można stwierdzić, że mamy w sobie Boże geny. Ludzkie życie jest Jego udziałem i zaproszeniem człowieka do JESZCZE PIĘKNIEJSZEGO ŻYCIA… Żyjąc tu na ziemi, zdążamy do wieczności, oczekujemy dopełnienia.

Prawda o tym, że życie jest wiel­kim darem Boga, wzywa nas do posta­wy wdzięczności wobec Dawcy życia. Dobremu Bogu powinniśmy dziękować nie tylko za to, że zaistnieliśmy, ale też za każdy kolejny dzień i godzinę naszego życia. Gdyby nie stwórcze działanie Boga, nie przeżylibyśmy następnej minuty. Człowiek nie jest panem swojego życia, ale otrzymuje je na użytkowanie; nie jest jego właści­cielem, ale zarządcą. Nie ważne, czy jest sławny, bogaty, czy ledwo wiąże koniec z końcem… Wobec Życia i Śmierci wszyscy jesteśmy równi.

W tych dniach, kiedy cały świat walczy z szerzącą śmierć epidemią, prawda o naszej bezradności i kruchości ludzkiego życia wybrzmiewa jeszcze mocniej…  Ten czas jest jak Boże wielkopostne kazanie pasyjne… Gospodarka, polityka, sport, kultura, rozrywka… Tak istotne – zdawałoby się – dziedziny zostały zatrzymane… Wszystko jest w zawieszeniu, bowiem świat walczy o życie…

W dobie „cywilizacji śmierci” Bóg przemówił do ludzi… Nie znaczy to, że zesłał z nieba chorobę, ale dopuścił, byśmy zrozumieli, że na­szym zadaniem jest troszczyć się o życie – swoje i bliźniego…

 

Mam bowiem nadzieję, że kiedy ustanie czas koronawirusa, ludzie inaczej będą patrzeć na życie.

 

Już tak się dzieje… Zachowując środki ostrożności, którym musimy się poddać, uczymy się większej odpowiedzialności i troski o bezpieczeństwo swoje i innych. 

W wielu miastach Polski, myślę, że także na świecie, organizowane są akcje pomocy dla tych, którzy są starsi, mniej odporni, obawiają się wyjść z domu, czy są objęci kwarantanną…

Świat zaczyna dostrzegać słabszych – nie jako tych, którzy są niepotrzebni, bezużyteczni, ale jako tych, którym trzeba pomóc, o których życie trzeba zawalczyć.

 

Odpowiedzialność za drugiego człowieka, w tym za „nieważnych” w kategoriach tego świata: za ubogich, niedołężnych, a także najmniejszych w sensie dosłownym, ujawnia, kim naprawdę jest dla nas człowiek: czy potrafimy w nim dojrzeć tego, kto nosi w sobie podobieństwo samego Stwórcy i kto został wykupiony od śmierci drogocenną krwią Zbawiciela, aby mógł żyć wiecznie.

 

Nasze ziemskie życie jest czasem jedynym i niepowtarzalnym. W Ewangelium Vitae Jan Paweł II pisał: W ziemskiej egzystencji człowieka kiełkuje życie wieczne. Jeśli człowiek instynktownie miłuje życie, bo jest ono dobrem, to miłość taka znajduje ostateczne uzasadnienie i moc, rozszerza się i pogłębia w Boskich wymiarach tego dobra.

 

Prośmy Pana, by umacniał nas w czynieniu dobra.

Może na ten szczególny czas będzie nim zrobienie zakupów, komuś, kto nie powinien wychodzić z domu. Może będzie to „tylko” (albo „aż”) – uśmiech do spotkanego (J) na drodze człowieka, dobre słowo przez telefon, czy miły sms…

 

Zawsze i w każdym czasie wspaniałym i niczym nieograniczonym czynem miłości wobec bliźniego jest modlitwa. Dlatego módlmy się za siebie nawzajem. Módlmy się o zdrowie dla chorych, nie tylko fizyczne…, o siły dla opiekujących się chorymi. Pamiętajmy o zmarłych… 

Nie zapominajmy w modlitwach o tych, którzy być może już od wielu lat są duchowo umarli i prośmy o ich nawrócenie.

 

W miarę możliwości możemy przyjść na adorację do kościoła i powierzyć siebie i innych Panu Jezusowi wystawionemu w Najświętszym Sakramencie. Kościół jest otwarty, a Bóg Życia czeka, i jest potężny w Swej mocy. On ma panowanie nad tym, co nam wymyka się z rąk.

 

Nie traćmy nadziei, nie bójmy się…  „Jesteśmy w ręku Boga i nic nas nie wyrwie z Jego ręki”!

 

s. Eliasza

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Właśnie rozpoczynamy wakacje...
Jutro i w następną niedzielę...
Puste kościoły, puste konfesjonały...
W teodycei chrześc. opieka...
Ten Wielki Post jest dla nas szczególny…
Rzadko zastanawiamy się, jak...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 82 gości