Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.
Nie zapomnijcie włączyć głosu :)


Jak dobrze się modlić???

Czym żyjemy w parafii?

Elżbietanki

Siostry

zapraszają

więcej

I Komunia Św.

I Komunia Św.

czekamy na dalsze zdjęcia

galeria zdjęć

adoracja

W czasie wakacji

nie ma adoracji

w naszym kościele

Ponieważ wielu Parafian pyta o możliwość wsparcia materialnego naszej Wspólnoty Parafialnej, w sytuacji gdy nie można tego zrobić uczestnicząc w niedzielnej Mszy Świętej, przypominamy numer konta naszej parafii:
Bank Spółdzielczy Jasienica
14 8117 0003 0009 6449 2000 0010
Wszystkie wpłaty przeznaczone będą na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.
Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!
Wasz proboszcz Ks. Stanisław Filapek ze Współpracownikami

Ostatnio zmarli:

† MARIAN ZYGMUNT - pogrzeb - 25 września g.11.00
† ANA WOJTEK - pogrzeb - 14 września g.15.30
† ANIELA ŁOBODZIŃSKA - pogrzeb - 9 września g. 13.00


Domowy Kościół to rodzinna gałąź Ruchu Światło – Życie, czyli inaczej tzw. „OAZA RODZIN”.

Jest to wspólnota gromadząca małżeństwa sakramentalne, pragnące pogłębiać swoją wiarę oraz wzajemne relacje w oparciu o Pana Boga. Małżeństwa (najczęściej 4, 5 małżeństw) tworzą kręgi, które spotykają się raz w miesiącu, wraz z księdzem, w mieszkaniu jednego z małżeństw (rotacyjnie). Spotkanie składa się z części „towarzyskiej” przy kawie i ciachu oraz z części modlitewno-formacyjnej.

Na początku drogi formacyjnej w Domowym Kościele poznajemy dary (zobowiązania), które próbujemy wprowadzać w naszą codzienność. Są to m. in.: modlitwa osobista i małżeńska, dialog małżeński, regularne spotkanie ze Słowem Bożym. Po mniej więcej roku pracy małżonkowie podejmują decyzję, czy idą dalej tą drogą. Jeśli zostają, to w kolejnych latach formacji omawia się sprawy związane z duchowością małżeńską, jednością małżeńską, wychowaniem dzieci, życiem we wspólnocie Kościoła, kryzysami i problemami dotykającymi różnych sfer życia. Dla dopełnienia formacji rocznej proponowane są dłuższe lub krótsze rodzinne rekolekcje lub dni skupienia.

W naszej parafii dotychczas zaistniały trzy kręgi. Oprócz naszych comiesięcznych spotkań, w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 10:30 spotykamy się na Eucharystii. Wtedy animujemy śpiew i podejmujemy różne inne posługi podczas mszy świętej. Jest to takie comiesięczne, najważniejsze święto naszej parafialnej wspólnoty Domowego Kościoła, kiedy członkowie wszystkich kręgów mogą razem spotkać się i pomodlić. Poza tym staramy się czynnie uczestniczyć w życiu parafialnym oraz lokalnym i służyć tam, gdzie jest taka potrzeba.

Podejmowanie formacji w Domowym Kościele daje nam konkretne narzędzia, by fundamenty naszych małżeństw były trwałe. Gdyby nie Oaza Rodzin na pewno byłoby nam trudniej walczyć i dbać o nasze małżeńskie relacje. Piękne jest to, że jeśli  każde z małżonków osobiście zbliża się do Boga (modlitwą, pracą nad sobą, spowiedzią itd.), to automatycznie oboje zbliżają się do siebie.

 

Dlaczego jesteśmy we wspólnocie Domowego Kościoła?

Oto kilka wypowiedzi naszych (i nie tylko) „Kręgowiczów”:

„Jesteśmy w Domowym Kościele, ponieważ poszliśmy za przykładem innych rodzin naszej parafii, które w ten sposób się formowały. Z perspektywy czasu widzimy, jak wspólna modlitwa małżeńska i rodzinna zbliżyła nas do Boga i siebie. Wiemy też, że zawsze możemy liczyć na naszą wspólnotę, również w codziennym życiu” – Danusia i Przemek

„Jesteśmy w Oazie Rodzin, ponieważ chcemy uczyć się, jak być lepszym małżeństwem, wspólnie dążyć do świętości i poprzez wsparcie podobnie myślących innych małżeństw starać się dobrze wychować w miłości do Boga  nasze dzieci” – Ania i Jarek

„Moc Wspólnoty daje mi poczucie jedności z bliźnimi, poczucie bezpieczeństwa, spokój. Ponadto nieustannie mogę prostować swoje ścieżki, nawracać się i zbliżać do bezgranicznej Miłości Jezusa i Maryi” – Gabrysia

„Na każdym spotkaniu uczę się być lepszym człowiekiem, mężem, ojcem i chrześcijaninem. To wspólnota ludzi pewnych, na których zawsze mogę polegać” – Sebastian

„Ktoś mi powiedział tuż po ślubie, że miłość małżeńska wygasa z czasem. Nie  zgadzałam się z tym wtedy i nadal się nie zgadzam. Owszem, może wygasnąć, jeśli się o nią nie dba… Mój małżonek został mi dany na całe życie. Jeśli nie będę nad sobą, nad naszymi małżeńskimi relacjami, pracować, będzie blado i ponuro… a może być i… JEST pięknie. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni sposób na swoje relacje z żoną, mężem. Takie sposoby, informacje, narzędzia, „Boże narzędzia” do ulepszania domowego życia daje mi Domowy Kościół. Bardzo cieszy mnie też fakt, że możemy spędzać czas wolny ze znajomymi ze wspólnoty. Razem się modlimy i razem umiemy się bawić. Nasze dzieci mają wśród znajomych ze wspólnoty też swoich przyjaciół. Czerpiąc z doświadczenia innych członków kręgu, ubogacamy siebie nawzajem. Uważam to za bezcenny dar od Boga i za to Jemu Chwała!” – Ania

„Pewnej niedzieli usłyszeliśmy w kościele ogłoszenie o organizowanym oazowym wyjeździe na 3-dniowe rekolekcje dla rodzin. Postanowiliśmy z mężem pojechać, aby spędzić czas „jakoś inaczej”. Przed nami był długi weekend, koszt niewielki, żadnych innych planów. Mieliśmy tylko pojechać, żeby podpatrzeć, o co w tym wszystkim chodzi. Terminy takie jak „Oaza”, „Ruch ŚWIATŁO-ŻYCIE”, były nam mało znane. Wtedy nie podejrzewaliśmy, że to Bóg nas zaprosił i wiązał z nami konkretne plany. Od tego czasu minęło 8 lat i nadal trwamy we wspólnocie. Przez te lata wiele się nauczyliśmy o wierze, Eucharystii, obrzędach mszy św., jak ważna jest codzienna modlitwa, bo przecież przez modlitwę mamy stały kontakt z Bogiem, a przede wszystkim pogłębiliśmy naszą miłość małżeńską i rodzinną. Poprzez praktykę dialogu małżeńskiego staliśmy się bardziej otwarci na siebie, potrafimy lepiej i łagodniej rozwiązywać problemy, których tak wiele przynosi nam codzienne życie. W Domowym Kościele poznajemy wspaniałych ludzi, którzy są dla nas przykładem, ale, co najważniejsze, poznajemy ciągle (na ile jest to nam dane) Jezusa i Jego miłość do nas. Teraz już nie wyobrażamy sobie innego życia”  - Ewa i Arek

Kochani Małżonkowie… zapraszamy Was do Wspólnoty Domowego Kościoła…
To jedna z dróg, na której można inaczej, piękniej i głębiej przeżywać swoje sakramentalne małżeństwo…

Ania Kurpik

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Niezależnie od różnych teorii...
Być może tytuł tego artykułu wydaje się nieco dziwny…
Właśnie rozpoczynamy wakacje...
Jutro i w następną niedzielę...
Puste kościoły, puste konfesjonały...
W teodycei chrześc. opieka...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 241 gości