Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.
Nie zapomnijcie włączyć głosu :)


Jak dobrze się modlić???

Czym żyjemy w parafii?

Elżbietanki

Siostry

zapraszają

więcej

I Komunia Św.

I Komunia Św.

czekamy na dalsze zdjęcia

galeria zdjęć

adoracja

W czasie wakacji

nie ma adoracji

w naszym kościele

Ponieważ wielu Parafian pyta o możliwość wsparcia materialnego naszej Wspólnoty Parafialnej, w sytuacji gdy nie można tego zrobić uczestnicząc w niedzielnej Mszy Świętej, przypominamy numer konta naszej parafii:
Bank Spółdzielczy Jasienica
14 8117 0003 0009 6449 2000 0010
Wszystkie wpłaty przeznaczone będą na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.
Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!
Wasz proboszcz Ks. Stanisław Filapek ze Współpracownikami

Ostatnio zmarli:

† MARIAN ZYGMUNT - pogrzeb - 25 września g.11.00
† ANA WOJTEK - pogrzeb - 14 września g.15.30
† ANIELA ŁOBODZIŃSKA - pogrzeb - 9 września g. 13.00


11 lutego będziemy wspominać objawienia z Lourdes i to, co się tam dokonało w 1858 r. Matka Boża ukazała się osiemnaście razy małej Bernadecie. Od tego czasu czeka Tam, by „spotkać się” z ludźmi, wypraszając uzdrowienie dla ich dusz i ciał.

Posłuchajmy kilku świadectw naszych parafian:

„Pielgrzymka do Lourdes była dla mnie życiowymi rekolekcjami. Wydawało mi się, że „coś” wiem o cudownym miejscu, ale okazało się, że niewiele.

Kilka dni przed wylotem zagłębiłam się w literaturę, opisującą objawienia, ale dopiero przebywanie w Grocie Objawień „otworzyło mi oczy” na potęgę i moc tego wyjątkowego miejsca.
To właśnie w Lourdes poczułam, że zwolniłam, na chwilę przedostałam się w „inny świat”, w którym nie trzeba gnać. To „tu” powraca się do pokory, prostoty, do rzeczy fundamentalnych. To właśnie w Lourdes odkryłam, że obecności i bliskości Boga i Matki Bożej potrzebuję w swoim życiu tak, jak wody i powietrza.

Patrząc na rozmodlone twarze, zrozumiałam dogłębnie, że modlitwa – mająca szczególną moc w „tym” miejscu, to nie tylko mój religijny obowiązek, a tym bardziej nie duchowa kontrybucja wpłacona na „niebiańskie konto”, ale akt bezgranicznej miłości.

Miłości Boga do człowieka, miłości człowieka do Boga i miłości względem drugiego człowieka zwłaszcza we współczesnym świecie, w którym tyle pokus, pośpiechu i często braku ludzkiej życzliwości.

Do domu wróciłam z nadzieją. Z przeświadczeniem, że ta sama obecność bliskości Boga i Matki Bożej niezmiernie towarzyszy mi wszędzie tam, gdzie jestem (w życiu rodzinnym, zawodowym) – Jak woda i powietrze(Izabela Tomala)

 

„Nasze spotkanie z Matką Boską w Lourdes było głębokim przeżyciem. Móc uklęknąć i pomodlić się w miejscu, gdzie Ona się objawiła i fizycznie była. Gdzie mogliśmy powierzyć jej wszystkie troski i obawy związane z życiem naszym i naszych rodzin...
Grota objawień zrobiła na nas największe wrażenie, chociaż jest to prosta i surowa skała. Przechodziliśmy przez grotę, dotykając skały pod figurą Matki Boskiej, gdzie od tych dotknięć skała jest bardzo gładka. Wzięliśmy udział w procesji światła ze świecami w dłoniach. Tłum ludzi modlił się w wielu językach świata, było to bardzo wzruszające przeżycie. Pielgrzymka do Francji zostanie na zawsze w naszej pamięci.” (Lucyna i Agata)

 

„Byłem w Lourdes kilka razy, ale jeden raz był inny niż pozostałe. Zdałem sobie sprawę, że to miejsce prowadzi mnie do stanięcia w prawdzie o sobie, do „ogołocenia”. Najpierw przyjazd do hotelu i pozostawienie wygodnego środka transportu i bagaży. Potem droga piesza do prostej kamiennej groty a następnie nieco dalej do basenu, żeby zanurzyć się w wodzie, wypływającej ze źródła. Z jednej strony kobiety, z drugiej mężczyźni. Kolejka posuwała się powoli. Wszyscy w modlitewnej ciszy przygotowywali się, by po około godzinie wejść do szatni, pozostawiając swoje ubrania, mundury, dokumenty, pieniądze. Przepasani tylko białym prześcieradłem, podchodziliśmy do basenu z lodowatą wodą, wokół którego kilka osób modliło się za nas. Po wejściu do wody – a przed zanurzeniem w niej – krótkie pytanie: „o co chcesz, byśmy się modlili dla Ciebie?” A potem zanurzenie…, na chwilę…, w pośrodku modlitewnego kręgu, ...(to już bardzo osobiste doświadczenie) … i wyjście.” (ks. Robert)

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Niezależnie od różnych teorii...
Być może tytuł tego artykułu wydaje się nieco dziwny…
Właśnie rozpoczynamy wakacje...
Jutro i w następną niedzielę...
Puste kościoły, puste konfesjonały...
W teodycei chrześc. opieka...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 276 gości