Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.
Nie zapomnijcie włączyć głosu :)

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00 Piątek po Mszy o godz. 18.00


Jak dobrze się modlić???

Czym żyjemy w parafii?

Elżbietanki

Siostry

zapraszają

więcej

I Komunia Św.

I Komunia Św.

czekamy na dalsze zdjęcia

galeria zdjęć

adoracja

W czasie wakacji

nie ma adoracji

w naszym kościele

Ponieważ wielu Parafian pyta o możliwość wsparcia materialnego naszej Wspólnoty Parafialnej, w sytuacji gdy nie można tego zrobić uczestnicząc w niedzielnej Mszy Świętej, przypominamy numer konta naszej parafii:
Bank Spółdzielczy Jasienica
14 8117 0003 0009 6449 2000 0010
Wszystkie wpłaty przeznaczone będą na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.
Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!
Wasz proboszcz Ks. Stanisław Filapek ze Współpracownikami

Ostatnio zmarli:

† TADEUSZ WENCEL - pogrzeb - 08 sierpnia g. 10.00
† ANTONI LEWANDOWSKI - pogrzeb - 06 sierpnia g. 11.00
† JÓZEF SABO - pogrzeb - 31 lipca g. 11.00


Cudowna, słoneczna pogoda towarzyszyła w tym roku wszystkim biorącym udział w Drugim Jaworzańskim Orszaku Trzech Króli.

6 stycznia przy znakomitym akompaniamencie Jaworzańskiej Orkiestry Dętej Glorieta ponad sześciuset uczestników wyruszyło spod sklepu Lewiatan i przeszło ulicami Jaworza do amfiteatru, włączając się tym samym po raz pierwszy oficjalnie w ogólnopolski Orszak Trzech Króli. Wzorem ubiegłego roku honorowa rola monarchów poszukujących Dzieciątka Jezus przypadła wójtowi gminy Jaworze panu Radosławowi Ostałkiewiczowi – reprezentował Jaworze Średnie, przewodniczącemu Rady Parafialnej panu Bartłomiejowi Mieszczakowi, który reprezentował Jaworze Dolne oraz radnemu powiatowemu panu Jackowi Czaderowi, reprezentującemu Jaworze Górne
i Nałęże.

Finał orszaku miał miejsce w amfiteatrze, gdzie zgromadzeni mogli zobaczyć Jasełka przygotowane przez Stowarzyszenie Opatrzność,
a  pani Małgorzata Sikora – prezes stowarzyszenia, wzięła na siebie trud koordynowania całego przedsięwzięcia i poprowadzenia ceremoniału. O piękną i profesjonalną oprawę wokalną zadbał pan Tadeusz Kostoń. Pod jego przewodnictwem śpiewy kolęd i pastorałek brzmiały jak należy a wspomagała go Glorieta.

W amfiteatrze dzieci zostały powitane pysznymi, świeżutkimi drożdżówkami, podarowanymi przez księdza proboszcza Stanisława Filapka, 
a każdy uczestnik mógł rozgrzać się gorącą herbatą przygotowaną przez panie
z Zespołu Charytatywnego. Podczas uroczystości, na scenie wręczone zostały nagrody wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Były to Marta i Kasia Dziedzic, Łucja Gruszka,  Nikodem Keller, Oliwia, Julka i Leon Lemanik, Anastazja i Ania Mieszczak, Lena, Kuba i Mateusz Polak, Weronika Stolarczyk, Zuzia Żur oraz Ignaś
i Zosia Czader. Wyjątkowo piękne były szopki Zosi, Ani i Magdy Pudełek oraz Leny i Olafa Rysiów. Dzieci te otrzymały dodatkowe nagrody. Zadbała o to siostra Eliasza, przełożona zakonu sióstr służebniczek NMP w Jaworzu.

Święta Rodzina (w tej roli wystąpili Państwo Szeląg) odebrała hołd
i życzenia od Mędrców ze Wschodu. Towarzyszyła im gromada aniołów – Dzieci Maryi, a szczególne powinszowania wyśpiewała góralska kapela Straconka, która swoim występem cudownie wzbogaciła drugie, oficjalne, jaworzańskie obchody Orszaku Trzech Króli.

To doświadczenie wspólnoty, bliskości narodzonego Bożego Syna i Jego Mocy niech nam towarzyszy cały rok.

Joanna Lorańczyk-Czader

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Właśnie rozpoczynamy wakacje...
Jutro i w następną niedzielę...
Puste kościoły, puste konfesjonały...
W teodycei chrześc. opieka...
Ten Wielki Post jest dla nas szczególny…
Rzadko zastanawiamy się, jak...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 253 gości