Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.
Nie zapomnijcie włączyć głosu :)

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00 Piątek po Mszy o godz. 18.00


Jak dobrze się modlić???

Czym żyjemy w parafii?

Elżbietanki

Siostry

zapraszają

więcej

I Komunia Św.

I Komunia Św.

czekamy na dalsze zdjęcia

galeria zdjęć

adoracja

W czasie wakacji

nie ma adoracji

w naszym kościele

Ponieważ wielu Parafian pyta o możliwość wsparcia materialnego naszej Wspólnoty Parafialnej, w sytuacji gdy nie można tego zrobić uczestnicząc w niedzielnej Mszy Świętej, przypominamy numer konta naszej parafii:
Bank Spółdzielczy Jasienica
14 8117 0003 0009 6449 2000 0010
Wszystkie wpłaty przeznaczone będą na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.
Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!
Wasz proboszcz Ks. Stanisław Filapek ze Współpracownikami

Ostatnio zmarli:

† TADEUSZ WENCEL - pogrzeb - 08 sierpnia g. 10.00
† ANTONI LEWANDOWSKI - pogrzeb - 06 sierpnia g. 11.00
† JÓZEF SABO - pogrzeb - 31 lipca g. 11.00


6 stycznia przypada Święto Objawienia Pańskiego (Epifanii), znane jako Święto Trzech Króli.

Jest to jedno z najstarszych świąt. Na Wschodzie pojawiło się już w III wieku, a na Zachodzie pod koniec IV. Święto Trzech Króli zostało jako pierwsze uświęcone przez Kościół.

Wart się zastanowić na czym właściwie polega to święto? Otóż jest to uroczystość, dzięki której czcimy objawienie Boga człowiekowi, obecność Boga w historii człowieka oraz zdolność człowieka do świadomego poznawania Boga. Symbolami objawienia Pańskiego są Mędrcy ze Wschodu, którzy przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi. Chrystus objawia się także przyjmując chrzest w Jordanie oraz dokonując pierwszego cudu – przemieniając wodę w wino podczas wesela w Kanie Galilejskiej.

Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, uważani byli za Mędrców. Ich postawa była idealnym przykładem oddawania czci Jezusowi. Podążając za gwiazdą, przybyli do Jerozolimy oraz Betlejem, szukając nowo narodzonego króla żydowskiego: weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali mu pokłon. Otworzywszy swe skarby, ofiarowali mu złoto, kadzidło oraz mirrę.

Tego dnia obowiązkiem każdego katolika jest uczestnictwo we mszy świętej, podczas której kapłan święci złoto, kadzidło i kredę. Dawniej poświęconym kadzidłem kadziło się domy, gospodarstwa, tym samym dając im ochronę przed chorobami i nieszczęściem. A dlaczego święcimy kredę? Otóż poświęconą kredą kapłan naznaczy nasze drzwi podczas wizyty duszpasterskiej. Napisze na drzwiach C+M+B oraz bieżący rok. Napis nie tyle oznacza inicjały Trzech Królów, co błogosławieństwo: „Niech Chrystus błogosławi ten dom” (łac. Christus mansionem benedicat – CMB).

Tego dnia organizowane są pochody zwane Orszakiem Trzech Króli. W Polsce, jak i w innych krajach, polega na przejściu ulicami miasta, wsi, w kolorowych strojach, przedstawiających usposobienie każdego z królów, z kolędą na ustach. Są to tak zwane uliczne Jasełka.

Nasza Parafia również przyłączyła się do tego zwyczaju. Pochód Trzech Króli to wspólne świętowanie Bożego Narodzenia, to wydarzenie rodzinne i bardzo radosne. Wszyscy mieszkańcy zbierają się w jednym miejscu, gdzie dostają złote korony na głowę. Polecane jest, aby zarówno dzieci, jak i dorośli, przebrali się za jednego z króli, dołączając odpowiedni kolor. W tym roku kolory są rozdzielone na poszczególne części Jaworza: Jaworze Dolne będzie prezentowało Orszak Afrykański Króla Baltazara XII, oznacza go kolor niebieski, Jaworze  Średnie to Orszak Azjatycki Króla Melchiora XII z kolorem zielonym, a Jaworze Nałęże oraz Górne będzie Orszakiem Europejskim Króla Kacpra XII, oznaczonym kolorem czerwonym. Przejście do jaworzańskiego amfiteatru nastąpi w wesołej i rozśpiewanej kolędami atmosferze.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w pochodzie. Przebierzmy swoje dzieci, a może i siebie, i w ten sposób oddajmy cześć Jezusowi, ogłośmy światu wesołą nowinę.

Mędrcy świata, monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie?
Powiedzcież nam, Trzej Królowie, chcecie widzieć Dziecię?
Ono w żłobie nie ma tronu i berła nie dzierży,
A proroctwo Jego zgonu, już się w świecie szerzy.

Malwina Sobkowicz

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Właśnie rozpoczynamy wakacje...
Jutro i w następną niedzielę...
Puste kościoły, puste konfesjonały...
W teodycei chrześc. opieka...
Ten Wielki Post jest dla nas szczególny…
Rzadko zastanawiamy się, jak...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 251 gości