Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.
Nie zapomnijcie włączyć głosu :)

Nowe rozporządzenie dla naszej parafii

Od 20 kwietnia 2020 roku do odwołania w naszym kościele może przebywać jednocześnie 60 osób,
a w kaplicy w Nałężu 25 osób.
Do kościoła/kaplicy wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem.
Zajmujemy oznaczone miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.


Jak dobrze się modlić???

Czym żyjemy w parafii?

Elżbietanki

Siostry

zapraszają

więcej

rekolekcje

w tygodniu 15.00-18.00

w niedzielę 15.00-18.00

w naszym kościele

sniadanie

Zadanie Wielkanocne

od pani Uli i s. Eliaszy

galeria zdjęć

Ponieważ wielu Parafian pyta o możliwość wsparcia materialnego naszej Wspólnoty Parafialnej, w sytuacji gdy nie można tego zrobić uczestnicząc w niedzielnej Mszy Świętej, przypominamy numer konta naszej parafii:
Bank Spółdzielczy Jasienica
14 8117 0003 0009 6449 2000 0010
Wszystkie wpłaty przeznaczone będą na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.
Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!
Wasz proboszcz Ks. Stanisław Filapek ze Współpracownikami

Teksty Ks. Biskupa Romana Pindla: Nowe, Apel, Komunikat, Homilia

Ostatnio zmarli:

† HELENA ZBOROWSKA - pogrzeb - 16 maja g. 11.00
† JÓZEF SZCZYPKA - pogrzeb - 15 maja g. 14.00
† JAN KASZOK - pogrzeb - 6 maja g. 14.00


Już niebawem wejdziemy w nowy, 2020 rok.  Przyniesie nieznane, może oczekiwane a może zaskakujące. Ale na pewno nowe.

Ważną inicjatywą przegłosowaną przez Sejm jest uchwalenie 2020 rokiem św. Jana Pawła II. Odbywa się to w setną rocznicę urodzin Papieża Polaka. Przyszedł bowiem na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Metropolita krakowski, kardynał, Ojciec Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii naszego kraju..Był bardzo świadom sytuacji Polski i problemów Polaków. W czasie trudnej transformacji ustrojowej był niekwestionowanym autorytetem moralnym, duchowym, społecznym. Dawał wsparcie i pokazywał fundamentalne zasady, którymi należy się kierować. „Głosił cywilizację życia, przeciwstawiając ją cywilizacji śmierci, widząc zagrażające ludzkości, a rozszerzające się po świecie ideologie wrogie człowiekowi”. Papież pokazał że można i trzeba prowadzić dialog między wyznawcami różnych religii. Był orędownikiem szeroko rozumianego ekumenizmu.

Rok 2020 to również rok beatyfikacji Sługi Bożego księdza kardynała prymasa Stefana Wyszyńskiego. Arcybiskup Stefan Wyszyński został prymasem i przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski w roku 1953. W historii Polski był to moment gdy władza stalinowska w agresywny sposób rozpoczęła zwalczanie religii i Kościoła. Celem nadrzędnym było stworzenie społeczeństwa ateistycznego, w sposób całkowity podporządkowanego aparatowi państwowemu, pozbawionego relacji z Bogiem i łączności ze Stolicą Apostolską. Trzyletnie internowanie (1953-1956) było dla kardynała czasem ogromnego cierpienia ale również modlitwy. To właśnie w tym czasie, będąc w odosobnieniu, przeżywa swoiste rekolekcje, podczas których na nowo oddaje siebie Matce Bożej. Prymas wychodzi z internowania z programem narodowych rekolekcji, wyrastających z Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego – wielkiej dziewięcioletniej nowenny przed Millenium Chrztu Polski. Tekst ślubów został ułożony 16 maja 1956 roku podczas jego internowania w Komańczy. Uwięziony prymas nie mógł wziąć udziału w uroczystościach. W jego imieniu 26 sierpnia 1956r. na Jasnej Górze  tekst przyrzeczenia odczytał bp. Michał Klepacz, pełniący obowiązki przewodniczącego Episkopatu Polski. Na fotelu prymasa spoczywały białe i czerwone kwiaty. Prymas został wypuszczony na wolność 28 października 1956r. aby kontynuować walkę o wolną i niepodległą Polskę.

W diecezji bielsko - żywieckiej rokowi 2020 będzie patronował św. Jan Sarkander.  Ma to związek z 400 rocznicą śmierci tego urodzonego w Skoczowie świętego i męczennika. 17 marca 1620 zmarł w więzieniu w Ołomuńcu, w wyniku tortur, którym był poddawany w związku z niesłusznymi oskarżeniami o zdradę stanu. Jest patronem dobrej spowiedzi, ponieważ nie złamał tajemnicy spowiedzi namiestnika Moraw Władysława Popiela Lobkovica. Z pewnością uczynienie Jana Sarkandra patronem roku 2020 pozwoli lepiej poznać postać tego świętego.

Początek roku jest zwykle okazją do podejmowania nowych postanowień, do porządkowania dotychczasowych sytuacji, relacji, do poszukiwania dla siebie dróg, gdzie pragniemy się realizować. Myślę, że ważne jest, by realnie ocenić swoje potrzeby i podjąć nowe wyzwania tak, aby mogły zostać spełnione. Aby nie frustrował nas nadmiar pomysłów, niemożność ich realizacji, niekonsekwencja
w działaniu.

Piękne jest to, że mamy taką możliwość, że ciągle możemy na nowo próbować zmienić coś na lepsze, zmienić siebie, że mamy ten czas. Ale jest bardzo cenny. Nie marnujmy go na rzeczy mało wartościowe, płytkie, bez znaczenia, nie dajmy się wkręcać komercyjnym ofertom i materialnym pokusom. Niech to będzie dobry, szczególny, wyjątkowy, dobrze przeżyty, błogosławiony Nowy Rok 2020.

Joanna Lorańczyk-Czader

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Ten Wielki Post jest dla nas szczególny…
Rzadko zastanawiamy się, jak...
Jakiś czas temu, podczas rozmowy z byłym działaczem...
Domowy Kościół to...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 82 gości