Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.
Nie zapomnijcie włączyć głosu :)

Nowe rozporządzenie

Od 30 maja 2020 roku przestaje obowiązywać limit osób w kościele,
nadal trzeba zasłaniać usta i nos.


Jak dobrze się modlić???

Czym żyjemy w parafii?

Elżbietanki

Siostry

zapraszają

więcej

I Komunia Św.

I Komunia Św.

czekamy na dalsze zdjęcia

galeria zdjęć

adoracja

W czasie wakacji

nie ma adoracji

w naszym kościele

Ponieważ wielu Parafian pyta o możliwość wsparcia materialnego naszej Wspólnoty Parafialnej, w sytuacji gdy nie można tego zrobić uczestnicząc w niedzielnej Mszy Świętej, przypominamy numer konta naszej parafii:
Bank Spółdzielczy Jasienica
14 8117 0003 0009 6449 2000 0010
Wszystkie wpłaty przeznaczone będą na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.
Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!
Wasz proboszcz Ks. Stanisław Filapek ze Współpracownikami

Teksty Ks. Biskupa Romana Pindla: Nowe, Apel, Komunikat, Homilia

Ostatnio zmarli:

† JOANNA WILCZEK - pogrzeb - 11 lipca g. 11.00
† WIKTOR GLĄDYS - pogrzeb - 07 lipca g. 15.00
† WIESŁAW BARGIEL - pogrzeb - 02 lipca g. 15.00


Od dwóch lat spotykaliśmy się w naszej na parafii w ramach Szkoły Wiary.

Dzisiaj wiemy już, że ta szkoła była nam potrzebna, aby stać się wspólnotą. Wspólnotą, która nosi nazwę „Zacheusz”, bo każdy z nas spoglądał do tej pory z boku, przyglądał się z zaciekawieniem, pragnąc poznać Jezusa bliżej. Przyjęliśmy Jego zaproszenie, by zagościł w naszym domu, w naszym życiu, bo takie jest pragnienie zarówno nasze, jak i Jezusa.

Wspólnota to Chrystus i apostołowie. To zgoda na czyjąś inność, akceptacja, przebaczenie. We wspólnocie łatwiej jest wzrastać w relacji z Chrystusem poprzez wspólną modlitwę, uwielbienie, Eucharystię, dzielenie się Słowem Bożym, świadectwem. Konferencje, których wspólnie słuchamy na spotkaniach, pomagają nam w zrozumieniu i pogłębieniu wiedzy o tym, jak żyć Ewangelią, jak pomagać innym w przyjęciu Jezusa jako Zbawiciela i Pana. Najpierw oczywiście chodzi o moją relację z Jezusem, taka jest wiara, to żywa relacja. Słucham, co Bóg mówi do mnie i staram się tak żyć. Później dzielę się swoim doświadczeniem Bożego działania, bo wiara rodzi się ze słuchania. Wspólnota wspiera się w tej drodze, modli za siebie wzajemnie, pomaga i motywuje do codziennego życia Słowem Bożym, Eucharystią.

Wspólnota „Zacheusz” Jaworze jest częścią Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” w Cieszynie, która prowadzi kursy SNE, dające niezwykłą możliwość rozwoju. Zachęcamy się wzajemnie do uczestnictwa i posługi na tych kursach. Ci z nas, którzy już w kursach uczestniczyli, widzą konkretne owoce w swoim życiu. Wspólnota Zacheusz prowadzi śpiew i modlitwę towarzyszącą Mszy Św. z adoracją o uzdrowienie duszy i ciała. To część naszej posługi w parafii. Eucharystia stoi w centrum życia każdego katolika, trzeba jednak, by uczestnictwo w niej było w pełni świadome, by w moim sercu było pragnienie spotkania Jezusa, bym nauczył się słuchać Jego, tego co Bóg do nas mówi i jak tym słowem żyć.

W spotkaniach może uczestniczyć każdy, kto ma takie pragnienie, niezależnie od wieku. Czekamy na młodych, wierząc i widząc przestrzeń dla powstania grupy młodych w ramach Wspólnoty „Zacheusz”. Jeśli brakuje Ci czasu, Pan go pomnoży, jeśli brakuje Ci wiary, zaufaj Panu i powierz Mu swą drogę. Daj Mu się poprowadzić i znajdź swoje miejsce wzrostu – możesz spróbować z nami. Serdecznie Cię zapraszamy!

Spotkania odbywają się w Kaplicy Domu Katechetycznego o godz. 19:00, w co drugi wtorek.

Członkowie Wspólnoty Zacheusz Jaworze

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Właśnie rozpoczynamy wakacje...
Jutro i w następną niedzielę...
Puste kościoły, puste konfesjonały...
W teodycei chrześc. opieka...
Ten Wielki Post jest dla nas szczególny…
Rzadko zastanawiamy się, jak...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 54 gości