Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.
Nie zapomnijcie włączyć głosu :)

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00 Piątek po Mszy o godz. 18.00


Jak dobrze się modlić???

Czym żyjemy w parafii?

Elżbietanki

Siostry

zapraszają

więcej

I Komunia Św.

I Komunia Św.

czekamy na dalsze zdjęcia

galeria zdjęć

adoracja

W czasie wakacji

nie ma adoracji

w naszym kościele

Ponieważ wielu Parafian pyta o możliwość wsparcia materialnego naszej Wspólnoty Parafialnej, w sytuacji gdy nie można tego zrobić uczestnicząc w niedzielnej Mszy Świętej, przypominamy numer konta naszej parafii:
Bank Spółdzielczy Jasienica
14 8117 0003 0009 6449 2000 0010
Wszystkie wpłaty przeznaczone będą na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.
Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!
Wasz proboszcz Ks. Stanisław Filapek ze Współpracownikami

Ostatnio zmarli:

† TADEUSZ WENCEL - pogrzeb - 08 sierpnia g. 10.00
† ANTONI LEWANDOWSKI - pogrzeb - 06 sierpnia g. 11.00
† JÓZEF SABO - pogrzeb - 31 lipca g. 11.00


Piszę do Ciebie, ponieważ prawdopodobnie spotkamy się znowu przy moim grobie dopiero za rok.

Może zdarzyć się jednak tak, z czego nie zdajesz sobie do końca sprawy, że dołączysz do nas wcześniej niż sądzisz. Zapewne patrząc na mój grób będziesz narzekał, że życie takie krótkie, tak szybko ucieka... Dlaczego zatem żyjesz tak, jakby nigdy nie miało się skończyć?! A skończy się na pewno! Zapewne chwila ta nie nastąpi tu teraz, dzisiaj czy jutro, prawdopodobnie nawet nie w tym roku, ale nie lekceważ faktu, że nieuchronnie się do niej zbliżasz. Pamiętaj, że wczoraj nie należy do Ciebie, a jutro jest bardzo niepewne, więc proszę pomyśl o czasie i co Ci przyniesie. Nie ważne, ile życia zostało Ci na tym świecie, ale warto, żebyś miał świadomość tego, że każda godzina, minuta, sekunda może być Twoim LAST MINUTE!

Czy nie masz czasem wrażenia, że goni Cię śmierć i ucieka Ci życie, i sam już tak naprawdę nie wiesz, czy uciekasz przed śmiercią, czy gonisz za życiem? Spójrz na mój grób i uświadom to sobie, że choć ja umarłem dla świata, teraz dopiero wiem, że żyję – bo żyję dla Boga i mam cel: życie wieczne, w wiecznym szczęściu. Kiedy tkwiłem w grzechu, nie wiedziałem, kim tak naprawdę jestem. Tyle razy wybierałem w życiu śmierć i spoczywałem w niej, na cmentarzach serc podobnych do mojego. To właśnie wtedy, gdy żyłem w grzechu, nie żyłem wcale. Byłem martwy i wydawało mi się, że nikt tym się nie martwi. Leżakowałem w grobie własnych namiętności i gdy patrzyłem w lustro, widziałem tylko mięso i białka w oczodołach, które emitowały niemoc. Dążyłem do destrukcji, bo nie odkryłem swojej duszy! Jeśli Tobie się wydaje, że żyjąc w grzechu, żyjesz naprawdę, to uwierz mi, że jesteś w wielkim błędzie. Mnie też się tak wydawało do czasu, gdy zrozumiałem, że nie mam już czasu na tracenie czasu.

Gdybym mógł cofnąć czas i wrócić do tych wszystkich zmarnowanych szans… Niestety nie mam już takiej możliwości. Ty zresztą też nie masz, ale w odróżnieniu ode mnie, możesz jeszcze wszystko zmienić i zdecydować, czy chcesz zacząć żyć naprawdę i jak będzie wyglądało Twoje LAST MINUTE. Nie zapominaj proszę o memento mori – ona Cię pamięta, więc się opamiętaj, bo Ci się przypomni! Dzisiaj to jeszcze Ty decydujesz o tym, co zrobisz z czasem i z tym, co Ci przyniesie. I nie ważne, czy jest to Twoja ostatnia sekunda, minuta lub godzina życia. Ważne, że możesz Tu i Teraz, zamiast patrzeć na mój grób, spojrzeć w górę i powiedzieć Bogu: „Dla Ciebie byłem i jestem, i będę Twoim dzieckiem, nawet jeśli zwątpiłem na chwilę w Twoje istnienie. I wierzę, że ześlesz na mnie swoje Zbawienie, i weźmiesz mnie w objęcia, bo na imię Jezus każdy klęka. Ty poskładasz połamane serce każdego, kto nie wstydzi się Twego Świętego Imienia. Bo tyś wielki Sędzia, źródło Miłosierdzia i przebaczenia. Ty chcesz dla mnie Nieba... a ja sam siebie potępiam!”

Wiesz co, ja mu tak powiedziałem i... objawił mi Swoją Chwałę. Ty także, jeśli tylko zechcesz, znajdziesz Go – obiecuję! Im szybciej to zrobisz, tym wcześniej zaczniesz żyć.

Przyniesiesz mi kwiaty i zapalisz lampki, ale zapewne zapomniałeś o tym, co dla nas, dusz czyśćcowych, jest naprawdę ważne. Żadne bukiety i znicze nie mogą zastąpić Twojej modlitwy, umartwienia oraz jałmużny. My nie możemy już sobie pomóc, ale Ty możesz bardzo pomóc nam. I choć może Ci się wydawać to dziwne, my także jesteśmy w stanie pomóc Tobie. Bardzo Cię proszę, w tym szczególnym czasie, ofiaruj za nas odpust zupełny: nawiedzając w stanie łaski uświęcającej cmentarz przez kolejnych siedem dni po Uroczystości Wszystkich Świętych, przyjmując komunię świętą, odmawiając  „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. Możesz również wypraszać dla nas potrzebne łaski w czasie każdej Mszy Świętej, w której uczestniczysz. Weź proszę do ręki Różaniec i proś w naszej intencji. Błagam, módl się za nas, nie tylko w listopadzie, ale także w ciągu całego roku.

Zapewne zastanawiasz się, w czym my możemy pomóc Tobie? Wiedz, że kiedy tylko zechcesz i o to poprosisz, będziemy modlili się za Ciebie oraz w Twoich intencjach. Nawet sobie nie wyobrażasz, jak miła Bogu jest nasza modlitwa. Gdy osiągniemy wieczne szczęście, a osiągniemy je na pewno, to bądź pewny, że będziesz miał w Niebie świętych przyjaciół, którzy będą Ci bardzo wdzięczni i nie zapomną nigdy o Tobie.  Kończąc, chciałbym Cię prosić, abyś stojąc nad moimi doczesnymi szczątkami, rozbudził swoją wyobraźnię i pomyślał teraz o tej chwili, jako ostatniej w Twoim życiu. Tu i teraz odpowiedz sobie na pytanie, czy jesteś gotowy na spotkanie z Bogiem twarzą w twarz? Jeśli nie jesteś, to napraw co się da i zmień swoje życie tak, abyś był gotowy. Zastanów się nad utraconymi szansami i nad tym, co tak naprawdę nadaje życiu sens. Bo nawet jeśli „dzisiaj”, nie będzie Twoim ostatnim dniem na ziemi, to zaufaj mi, iż warto już teraz zacząć wierzyć, kochać i oddawać siebie tym, którzy pragną byś obok nich był! Dość już straconych szans i pustych słów! Nie masz już czasu na tracenie czasu! Wykorzystaj tę okazję... bo możesz nie mieć następnej! Pamiętaj – to jest Twoje LAST MINUTE!!!

N.N.

*artykuł inspirowany utworami TAU z albumów Restaurator oraz On. Zachęcam do słuchania. 

Józef Heczko

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Właśnie rozpoczynamy wakacje...
Jutro i w następną niedzielę...
Puste kościoły, puste konfesjonały...
W teodycei chrześc. opieka...
Ten Wielki Post jest dla nas szczególny…
Rzadko zastanawiamy się, jak...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 212 gości