Czym żyjemy w parafii

parafiada

Zapraszamy

więcej

Boże Ciało

Zdjęcia z Orszaku

w Jaworzu

więcej

int_ogl

Warsztaty świąteczne

więcej


„Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” mówi stare polskie przysłowie i wiemy, że nie chodzi tu o budynek mieszkalny, ale o osoby, które go tworzą i o specyficzny klimat, jaki panuje w tym miejscu.

Zadaniem rodziny jest obdarzyć należytą opieką jej członków, zapewnić poczucie bezpieczeństwa i miłości. Rodzice swoją ciężką pracą zabiegają o jak najlepsze wykształcenie i byt dzieci, za to młodzi powinni zadbać o nich na „stare lata”.
Rodzina jest najważniejsza, najistotniejsza dla każdego dziecka od chwili narodzin. Wywiera największy wpływ na jego całe młodzieńcze i dorosłe życie, ponieważ stanowi źródło wzorów, zachowań, norm, systemu wartości i kształtowania charakteru. Okres przygotowania młodego człowieka do samodzielnego życia przebiega w rodzinie. To od rodzin zależeć będzie przyszłe pokolenie. Dlatego wszyscy musimy spełniać swoje role możliwie jak najlepiej (rolę matki, ojca, nauczyciela, księdza, katechety, pedagoga). Jeżeli udaje nam się funkcjonować w prawidłowej atmosferze we własnej rodzinie tak, żeby mogła być przykładem dla innych rodzin, to jest wspaniale. Zadaniem rodziców jest wytworzenie rodzinnej atmosfery, przepojonej miłością i szacunkiem dla Boga i ludzi.

Człowiek opiera się na rodzinie. Każdy z nas jest jej częścią. Jeżeli nasze nastawienie do rodziny będzie dobre, będziemy się traktować w niej jak przyjaciele, to z pomocą Bożą wszystko będzie zmierzać we właściwym kierunku. Aby zacieśniać więzy rodzinne, zachęcam do spotkań, do świętowania nie tylko tych okrągłych jubileuszy, na których trzeba „się pokazać”, ale do przebywania ze sobą, do wspólnej rozmowy, odrobiny czasu tylko dla siebie – w zwykłych codziennych sytuacjach.

Siłę do budowania trwałych relacji w Rodzinie czerpmy z modlitwy.

Jan Paweł II niejednokrotnie apelował o potrzebę modlitwy za rodziny i z rodzinami – zwłaszcza we współczesnym świecie, w którym coraz więcej pokus. Modlitwa służy umocnieniu duchowej jedności rodziny, sprawiając, że staje się ona silna Bogiem.

Życzę sobie i każdemu z Was, by „nowoczesny” świat, w którym wszyscy zabiegamy o lepsze jutro, nie zabrał nam cennych chwil z najważniejszymi i by każdy z Nas mógł powiedzieć: jak dobrze mieć rodzinę!

Jaką Ty tworzysz Rodzinę? Czy budujesz ją na trwałym fundamencie?

Odpowiedzi jest tak wiele –  kto wie, może swoją znajdziesz na Pielgrzymce Rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 28 września 2019, serdecznie Cię na nią zapraszam.

Izabela Tomala

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Od 10 do 12 stycznia uczestniczyliśmy...
Cudowna, słoneczna pogoda...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 37 gości