Czym żyjemy w parafii

parafiada

Zapraszamy

więcej

Boże Ciało

Zdjęcia z Orszaku

w Jaworzu

więcej

int_ogl

Warsztaty świąteczne

więcej

 

Wrzesień w Jaworzu – z jednej strony zakończyliśmy wakacje, wiele osób rozpoczyna pracę, a tu, jak w wielu miejscach Polski, celebrowane są dożynki – Święto Plonów.
Jest to ludowe święto obchodzone z okazji zakończenia żniw i prac w polu. W tej perspektywie pewnie wielu z nas zastanawia się i żałuje: czemu ten czas wolny się skończył? Ile będzie pracy? Czasami wydaje się, że jednym z nieodłącznych elementów dzisiejszego życia jest narzekanie. Narzekamy na politykę, na kraj, na ludzi obok, szkołę, czy różnice pokoleń. Natomiast Święto Plonów uczy nas czegoś naprawdę ważnego: dostrzegania dobra, które mimo trudności codziennej rutyny, warto dostrzec i podziękować za nie.
To niezwykle ważne, bo gdy człowiek dostrzega pozytywy w swoim życiu i wie za co dziękować, wtedy czuje się lepiej i z radości może czerpać wielkie siły. Sądzę, że jest to istotne, jeżeli czujemy w sobie jakąś gorycz, żal, abyśmy wtedy zmienili nasze podejście i podziękowali Bogu za to, co mamy i co nas otacza. Jeżeli człowiek naprawdę spojrzy z dziękczynieniem na swoje życie, odnajdzie radość, ale i będzie mógł nią zarażać innych. Nieraz zastanawiamy się, czemu inni są tak szczęśliwi, mimo ciężaru, z którym muszą się spotykać. Odpowiedzią jest ich podejście do życia – po prostu potrafią je docenić.
 
Za co mam dziękować? Jeżeli czytasz ten artykuł, to już możesz dziękować za umiejętność czytania, która nie jest znana wszystkim ludziom na świecie. W świecie, gdzie trwają konflikty, panuje bieda czy głód, Polska wydaje się rajem – warto docenić to miejsce, w którym żyjemy, patrząc, jak innym może być ciężko. Każdy z nas ma za co dziękować Panu Bogu. Każdy z nas został obdarowany. Każdy ma talenty, którymi może się podzielić z innymi. Możemy być wdzięczni za każdą chwilę. Za osoby
ważne w Twoim życiu. Dlatego, jeśli się komuś wydaje, że nie ma za co dziękować Bogu, jest w wielkim błędzie.
 
W jaki sposób możemy pokazać wdzięczność Bogu? Już prosta modlitwa jest wspaniałym czynem dla Ojca Niebieskiego. Oprócz tego możemy czynić dobro, dziękując tym samym za to, co dostaliśmy w życiu i pragnąc, aby inni otrzymali podobne błogosławieństwo, dostrzegając ile
wspaniałego dał nam Bóg.
 
Starajmy się dziękować Bogu za wszystko, nawet za drobne rzeczy. To na pewno pozwoli nam spojrzeć na swoje życie zupełnie inaczej: jako na dar, dający radość i szansę na czynienie dobra. 
Ks. Kamil Skoczylas
Artykuły z Gazetki Parafialnej
Od 10 do 12 stycznia uczestniczyliśmy...
Cudowna, słoneczna pogoda...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 71 gości