Czym żyjemy w parafii

int_ogl

Nasi parafianie

wyruszyli na pielgrzymkę

program

parafiada

Młodzież w Jarosławcu

galeria zdjęć

więcej

Boże Ciało

Nowa Wspólnota

Zacheusz Jaworze

zaprasza


W naszym życiu jest wiele takich momentów, które możemy uznać za wyjątkowe i ważne. Należą do nich: pierwsze pójście do szkoły, poznanie kogoś wyjątkowego, czy zdobywanie kolejnych celów życiowych. Istotna jest też nasza relacja z Bogiem – trudna, ale też i piękna.

Codziennie wchodzimy w relację – Ja i Bóg. Jedni czują, że go nie ma, inni, że jest, ale gdzieś daleko, a jeszcze inni potrafią stwierdzić, że Bóg jest blisko i jest wielkim Przyjacielem. Mimo przeszkód, powinniśmy starać się odnaleźć Chrystusa, jako kogoś, kto pragnie naszego dobra, wspiera nas. Wiem doskonale, że życie czasami może rzucić nam pod nogi kłody, które sprawiają, że oddalamy się od Boga. Dlatego tak jak w każdej relacji, z Bogiem też musimy się o nią starać, nie przyjdzie sama, jeżeli człowiek nie otworzy się i nie będzie jej szukał. W związku z tym uważam, że pojawia się pewna zasada. Im bardziej w coś wkładamy serce, tym większy i piękniejszy owoc dostrzeżemy – dlatego im bardziej poświęcimy się Bogu, tym bardziej ta relacja będzie wspanialsza.

Po rozmowie z młodzieżą naszej parafii, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, sądzę, że mogli idealnie się o tym przekonać. Po wielu godzinach nabożeństw, adoracji, czy spotkań w salkach w małych grupkach z animatorami, wiele osób przyznało, że cieszy się z przygotowania do sakramentu bierzmowania i dzięki tym chwilom bardziej mogli przybliżyć się i poczuć Boga w swoim życiu.

Często gdy słyszę takie świadectwa, dochodzę do wniosku, że nieraz cały świat krzyczy, abyśmy nie przybliżali się osobiście do relacji z Bogiem. Ale jeżeli człowiek już przekroczy ten próg, zdaje sobie wtedy sprawę, że warto było, że te krzyki wcześniejsze były kłamstwem, a Bóg jest tym, który daje radość, siłę i lepsze spojrzenie na świat. Dlatego uważam, że musimy nieraz się przełamać w sobie bez względu na niektóre blokady w naszym życiu, aby poznać Tego, który chce być przy nas i przekonać się samemu, że warto. Nieraz może słyszymy, że Boga nie ma, że nas zostawił, albo jest surowym ojcem, ale to tak naprawdę iluzje, które mają niszczyć w nas relacje z Bogiem, który pragnie być jak najbliżej nas samych. Warto na Niego się otworzyć zwłaszcza, że przeżywamy miesiąc Czerwiec wraz z nabożeństwami do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które tak mocno nas pokochało. Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jeżeli w tym czasie naprawdę zrobimy miejsce dla Boga, to sądzę, że On zrobi wiele dobrego w nas samych. Ja się o tym przekonuje, a Ty?

ks. Kamil Skoczylas

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Wrześniowa pielgrzymka (16.09 – 23.09.2019)...
Rozmowa z panią Marią Kuś...
Ewenementem było to, że jeszcze przed...
„Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”...
Jesteśmy u progu kolejnego roku szkolnego...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 203 gości