Transmisję na żywo z naszego kościoła można obejrzeć TUTAJ.

Transmitujemy w niedzielę Msze św. o g. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00,
a w tygodniu Msze św. o g. 18.00.
Nie zapomnijcie włączyć głosu :)

Nowe rozporządzenie

Od 30 maja 2020 roku przestaje obowiązywać limit osób w kościele,
nadal trzeba zasłaniać usta i nos.


Jak dobrze się modlić???

Czym żyjemy w parafii?

Elżbietanki

Siostry

zapraszają

więcej

I Komunia Św.

I Komunia Św.

czekamy na dalsze zdjęcia

galeria zdjęć

adoracja

W czasie wakacji

nie ma adoracji

w naszym kościele

Ponieważ wielu Parafian pyta o możliwość wsparcia materialnego naszej Wspólnoty Parafialnej, w sytuacji gdy nie można tego zrobić uczestnicząc w niedzielnej Mszy Świętej, przypominamy numer konta naszej parafii:
Bank Spółdzielczy Jasienica
14 8117 0003 0009 6449 2000 0010
Wszystkie wpłaty przeznaczone będą na bieżące utrzymanie kościoła i parafii.
Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!
Wasz proboszcz Ks. Stanisław Filapek ze Współpracownikami

Teksty Ks. Biskupa Romana Pindla: Nowe, Apel, Komunikat, Homilia

Ostatnio zmarli:

† JOANNA WILCZEK - pogrzeb - 11 lipca g. 11.00
† WIKTOR GLĄDYS - pogrzeb - 07 lipca g. 15.00
† WIESŁAW BARGIEL - pogrzeb - 02 lipca g. 15.00


Maj i czerwiec to szczególnie rodzinne miesiące… W nich obchodzimy Dni Matki, Dziecka i Ojca. To takie majowo – czerwcowe Święto Rodziny.

Być może ten czas skłania do pewnej refleksji nad darem macierzyństwa i ojcostwa, a w ich kontekście nad przeżywaniem dzieciństwa. I tu nie da się niestety ukryć, że dzieciństwo ograniczone jest ramami z roku na rok przybywających nam lat… Metryka urodzenia zdradza wszystko… Stając się dorosłymi, przestajemy być dziećmi… Ale, czy tak do końca? Czy nie można zaryzykować stwierdzenia, że być w pełni człowiekiem, to znaczy tyle, co być dzieckiem?

Życie jest tam, gdzie prostota i radość, gdzie miejsce na zachwyt i fascynację światem. I taka jest istota dziecięctwa. Dziecko nieustannie poznaje, szuka, nie wstydzi się pytać… Nie jest skrępowane formami, kanonami prawa i zachowań. Jest wolne od bezwzględnego przestrzegania zasad, czasami udawanego, dla pozoru, na pokaz. Dziecko jest spontaniczne, szczere, nie chowa się za tytułami, nie przybiera masek. Nie wszystko potrafi, popełnia błędy, potrzebuje pomocy…

Dziecięctwo jest skłonnością, która wypływa z naszej ludzkiej natury. Od pierwszej myśli Boga o nas staliśmy się Jego dziećmi. Bóg obdarzył nas życiem, z miłości. I jest to miłość ojcowska – wymagająca i stanowcza, a zarazem macierzyńska – czuła i troskliwa. Dwie Miłości i Jedno Serce Boga, do Którego On nas – Swoje dzieci, przytula, jak Ojciec i Matka. Wspaniale tę Dwoistą Miłość przedstawia obraz Rembrandta Powrót syna marnotrawnego. Widoczny jest na nim niewidomy ojciec, który obejmuje swymi dłońmi zniszczonego młodocianą lekkomyślnością syna. Jedna dłoń jest wyraźnie dłonią kobiecą, druga to silna dłoń mężczyzny. W Bożym Ojcostwie i Bożym Macierzyństwie zagubione dziecko odnajduje bezpieczeństwo i schronienie.

Naturalne jest, że dziecko popełnia błędy, przewraca się brudzi, czasem się gubi. Ale wie, że jest przy nim kochający rodzic, który podniesie, przytuli, pocieszy. Wie, że jest ktoś , do kogo zawsze może wrócić, kto będzie je kochał nawet brudne i przestraszone.

W dorosłym życiu nie chcemy się pobrudzić, chcemy być zawsze nienaganni i zawsze mieć rację. Wstydzimy się słabości, życiowych potknięć. Naszą wartość mierzymy tylko miarą sukcesów i osiągnięć, a w przypadku porażki pojawia się rezygnacja.

A przecież nawet jako dorośli możemy zachować w sobie taką postawę dziecięcej przejrzystości, prostoty i zgody na bycie takim, jakim się jest…

Wobec Boga Stwórcy jesteśmy maleńcy i w pełni od Niego zależni, jak dziecko od rodziców. A Bóg cieszy się tą naszą dziecięcą bezradnością, bo to jest dla nas najlepszy moment, aby z ufnością dziecka wyciągnąć do Niego ręce.

Pan Jezus powiedział: „Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego”(Mt 18,3). Przyjmijmy więc w sobie nieporadne dziecko( por. Mt 18,5), pokochajmy swoje ludzkie ograniczenia i pełni zaufania zwróćmy się do Boga. On, poprowadzi nas bezpiecznie przez życie, jak rodzic prowadzi za rękę dziecko, które z obawą stawia pierwsze kroki.

s. Eliasza

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Właśnie rozpoczynamy wakacje...
Jutro i w następną niedzielę...
Puste kościoły, puste konfesjonały...
W teodycei chrześc. opieka...
Ten Wielki Post jest dla nas szczególny…
Rzadko zastanawiamy się, jak...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV poniedziałek miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 57 gości