Czym żyjemy w parafii

int_ogl

z dyskusją

przy kawie i herbacie

więcej

parafiada

Wspólnota Zacheusz

zaprasza

więcej

Boże Ciało

Nowa Wspólnota

Zacheusz Jaworze

zaprasza


Niedawno mogliśmy przeżywać Światowe Dni Młodzieży w Panamie pod hasłem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”.

Ojciec Święty nazwał ten czas „świętem radości i nadziei dla całego Kościoła oraz świadectwem wiary dla całego świata”. Po tych słowach od razu przychodzi myśl wypowiedziana przez Jana Pawła II: „Młodzież i dzieci są przyszłością świata, są przyszłością narodu i Kościoła, są tą przyszłością oni, młodzi ludzie, ale są nią w oparciu o rodzinę, o szkołę, o Kościół, o cały naród”. Na podstawie obu wypowiedzi można śmiało stwierdzić, jak wielkie znaczenie i jak duży wpływ w przyszłości na nasze dzieje, będzie miała polska młodzież. Warto popatrzeć i przypomnieć, co papież Franciszek chciał przekazać młodym ludziom.

Ojciec Święty chciał podkreślić zapraszający charakter miłości Boga, która zbawia każdego z nas. Tak samo Maryja dostała to zaproszenie w sposób niezwykły, stając się kimś ważnym w historii zbawienia. „Tak”, które zostało przez nią wypowiedziane, towarzyszy wielu pokoleniom. Potwierdziły to liczne świadectwa ludzi pragnących być przy Bogu. Taka decyzja nie jest prosta, aby mimo trudności życiowych kochać tak, jak tego pragnie sam Bóg. Jednak ta miłość sprawia, że nasze życie staje się piękniejsze. Papież stwierdził: „pierwszy krok polega na tym, by nie lękać się przyjmować życia takim, jakim jest, objąć życie!”

Ponadto papież Franciszek przekazuje ważną prawdę: że nie technika będzie prawdziwie cieszyć ludzi, ale to zdolność do obdarzania drugiego człowieka prawdziwym uczuciem miłości. „Czy chcesz być osobą wpływową w stylu Maryi, która odważyła się powiedzieć: Niech mi się stanie? Tylko miłość czyni nas bardziej ludzkimi, pełniejszymi, a cała reszta to dobre, lecz puste placebo”.

Następnie Papież zwrócił się do młodzieży, aby nie bali otworzyć swojego serca: „Nie bójcie się powiedzieć Mu, że także wy chcecie wziąć udział w Jego historii miłości. Na koniec Ojciec Święty zwrócił się do młodych: „Nie jesteście przyszłością, nie tkwicie w międzyczasie, lecz jesteście Bożym TERAZ”. Każdy z nas powinien uświadomić sobie to „TERAZ”. Historia zbawienia dzieje się na naszych oczach. Niejednokrotnie zastanawiamy się nad samym sobą i naszym powołaniem. Są to trudne rozważania, ale słowa Papieża mogą tu wiele pomóc. Każdego z nas „TERAZ” Bóg powołuje do powstania i walki ze słabościami. „TERAZ” obiecuje przemianę nas samych, jeżeli się na to zgodzimy i pójdziemy za Słowem Bożym. „TERAZ” mówi, że jestem przy Tobie i kocham Cię. Bóg mówi: „TERAZ” wstań, zmień swoje życie i świat razem ze mną.

Jednak „TERAZ”, aby wszystkie te obietnice, które daje Pan spełniły się – tak, jak Maryja, powinniśmy z serca odpowiedzieć: TAK. Czy Ty chcesz i jesteś na tyle odważny, aby odpowiedzieć Bogu TAK, gdy Ten wzywa Cię do życia razem z Nim? Czy jesteś gotów na niezwykłą przemianę?

Ks. Kamil Skoczylas

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Od dwóch lat spotykaliśmy się...
80 urodzin i 55 urodzin.....
W poniedziałek będziemy obchodzić...
Rozmowa z Panią Krystyną...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 81 gości