Czym żyjemy w parafii

parafiada

Zapraszamy

więcej

Boże Ciało

Zdjęcia z Orszaku

w Jaworzu

więcej

int_ogl

Warsztaty świąteczne

więcej


Niedawno przeżyliśmy wypełnione Duchem Świętym rekolekcje w naszej parafii prowadzone przez ks. Mirosława Szewieczka.

Był to czas, kiedy mogliśmy na chwilę przystanąć i wsłuchać się w głos Boga skierowany do każdego z nas. Kiedy zapytałem ks. Mirosława, co chciał przekazać podczas tych dni, usłyszałem cytat nawiązujący do słów Papieża Jan Pawła II:

Prawdopodobnie sobie myślicie, co ten Papież przyjechał, wyszedł tu na górę, tak stoi i się patrzy. No właśnie, bo ja tu przyjechałem się napatrzeć. Jak się spotkać inaczej? Żeby się spotkać, trzeba się sobie przypatrzeć. Więcej, trzeba się siebie napatrzeć. Jak się człowiek nie napatrzy, to się nie spotyka.

Myślę, że te słowa są bardzo ważne w świecie, gdzie każdy biega za obowiązkami, ma mnóstwo pracy, spraw osobistych. Gdy rozmawiam z ludźmi, często dowiaduję się, że są wykończeni codziennością, naładowani różnymi emocjami. Pytam wtedy takie osoby, czy to samopoczucie nie jest spowodowane totalnym zagonieniem i czy nie dałoby się czegoś zmienić? Oczywiście jest praca czy sprawy, które są bardzo ważne i ich nie zmienimy, niemniej powinniśmy się zastanowić czy nie mógłbyś/mogłabyś trochę zwolnić? Dlatego Adoracja, Eucharystia, Rekolekcje i wiele możliwości spotkania z Bogiem są dla mnie genialne. Człowiek może wtedy odpocząć od zgiełku świata, który krzyczy praktycznie na każdym kroku, zostawić to Bogu i porozmawiać z Nim tak… po prostu, jak z przyjacielem. Czy ja tak rozmawiam z Bogiem? Z Bogiem, który jest osobą, pochyla się, aby słuchać każdego i często sam mówi do nas? Zgadzam się z ks. Mirosławem, który na nauce dla młodzieży mówił, że jest to bardzo istotne.

Bóg pragnie kontaktu z nami. Zauważmy, że gdy stworzył świat, mając wszystko, przechadzał się po raju i szukał kontaktu z człowiekiem. Tak samo w przypowieści o Synu Marnotrawnym, gdy ten wracał do swojego domu po sprzedaniu całego majątku, zanim jeszcze tam dotarł, Ojciec, który czekał, codziennie wypatrując ukochanego syna, już biegł ku niemu. Bóg w wielu przypadkach pokazywał, jak mocno pragnie obecności człowieka, kocha go i chce być przy nim. Mimo że człowiek wielokrotnie odwracał się od Niego poprzez grzech, ten zawsze przebaczał i wracał do przymierza, bo tak go kocha. To jest niesamowite, ale uważam, że Bóg sam spogląda na nas codziennie i zachwyca się, jak jesteśmy wspaniali. Kiedyś napisałem artykuł, w którym namawiałem, aby wyjść z domu i zachwycić się stworzeniem świata. Teraz chciałbym prosić, byśmy zrobili to znowu, ale tym razem przede wszystkim, spoglądając na stworzenie człowieka. Popatrz na swoją żonę, męża, dzieci, brata, siostrę i tak zatrzymaj się. Postaraj się na nich popatrzeć, napatrz się, bo przecież spotkanie, to zwrócenie swojego wzroku ku drugiemu i postaraj się zachwycić, że Bóg stworzył takie piękno. Następnie popatrz na siebie i powiedz, że Bóg zachwyca się również patrząc na Ciebie. Jakakolwiek będzie Twoja reakcja, taka jest prawda, Bóg zachwyca się Tobą całym. A czy ja potrafię przyjść do Boga i zachwycić się Nim?

ks. Kamil

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Od 10 do 12 stycznia uczestniczyliśmy...
Cudowna, słoneczna pogoda...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 54 gości