Czym żyjemy w parafii

desert

Koncert zespołu Desert Hills

19 maja, g.19.00

więcej

parafiada

Zapraszamy

do galerii zdjęć

więcej

Boże Ciało

Boże Ciało 2019

galeria zdjęć

więcej

Przyjmij tę obrączkę jako znak mojej miłości i wierności...

Przyglądam się swojej obrączce ślubnej, zauważam, jak bardzo jest porysowana, przyblakła i zabrudzona. To „zużycie” dostrzegam jeszcze wyraźniej, gdy położę moją obrączkę przy niedawno odnowionej przez złotnika obrączce żony.

Tak sobie myślę, że ten złoty krążek jest idealnym obrazem życia małżeńskiego. Odciskają się na niej różne dramaty, niechlubne wydarzenia. Zdarzyło się, że chciałem ją zdjąć! Nieraz też odczuwam brak świeżości z pierwszego roku małżeństwa. Ale mimo to małżeństwo nie traci nic ze swojej trwałości, jak złoto, z którego wykonana jest obrączka. Jej okrągły kształt przypomina o przysiędze miłości aż do śmierci.

Kiedy zdarza się, że muszę ją zdjąć, na przykład przy wykonywaniu niektórych prac w domu, na palcu odciska się jej kształt, ale czuję wtedy, w sposób fizyczny, jakiś brak... Podobnie jest w małżeństwie – rozłąka z żoną powoduje brak, ale czy w sposobie bycia nie jest odciśnięta obecność najbliższej osoby?

Czasem moja obrączka mnie uczula i przekładam ją na inny palec. Jak w życiu w trudnych chwilach nie rezygnuję z miłości do żony. Wtedy na nowo i w inny sposób podejmujemy rozmowę...

Tymi małymi, drobnymi przedmiotami obdarowaliśmy się przed laty, symbolizują dar miłości, nieraz trudnej, bo wymagającej rezygnacji z własnego „ja”, gdy trzeba być dla żony, dla dzieci...

Dziś po latach zastanawiam się, kim byłbym, gdybym podjął inne decyzje... Może czasem jest trudno być razem, ale wiem, że to Bóg tak mną pokierował, bym wzrastał w świętości właśnie w tym stanie. Bym razem z żoną biegł ku wyznaczonej mecie (por. Flp 3,14).

Gdy w małżeństwie jest trudno, warto wracać do zdjęć ze ślubu, czy samego obrzędu zawarcia małżeństwa. Podobnie jak obrączki, możemy też odnowić przyrzeczenia małżeńskie, by nasze małżeństwo lśniło jak przed laty, gdy zaprosiliśmy do niego Jezusa, by On je uświęcił i dodawał sił do kroczenia i wzajemnego służenia sobie. W Święto Świętej Rodziny mamy kolejną szansę do ponownego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Potrzebujemy tego ilekroć nasze małżeństwo nie lśni blaskiem, gdy jest na nim niejedna rysa, czy brud, gdy życie codzienne odcisnęło się na nas... W końcu małżeństwo jest „zbudowane z drogocennego kruszcu, który nie straciło ze swojej wartości”. Nade wszystko potrzebujemy zaprosić do swojego małżeństwa i rodziny Jezusa.

Marcin

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Wakacje są z założenia czasem...
Dwa lata temu rozpoczęła się...
W naszym życiu jest wiele...
Kiedy przygotowywałem się do...
Maj i czerwiec to szczególnie...
Każdy wie, że muzyka ma...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 102 gości