Czym żyjemy w parafii

desert

Koncert zespołu Desert Hills

19 maja, g.19.00

więcej

parafiada

Zapraszamy

do galerii zdjęć

więcej

Boże Ciało

Boże Ciało 2019

galeria zdjęć

więcej


Miałam przyjemność uczestniczyć w pielgrzymce na Kresy Wschodnie i do Berdyczowa, organizowanej przez naszą parafię w dniach 23-28 września 2018 r.

Wyjazd rozpoczęliśmy mszą świętą jeszcze w naszym kościele. Każda następna msza to nie tylko uczta duchowa, ale również odkrywanie niezwykłych miejsc, często z bardzo trudną historią okupioną wyrzeczeniami, ciężką pracą a niejednokrotnie ludzkim życiem.

Pierwszy dzień to podróż i przejazd przez granicę, który chyba wszystkim uświadomił, jakim milowym krokiem dla Polaków było wejście do Unii Europejskiej i jak wiele pozytywów z tego faktu wynika.

Niepowtarzalną atmosferę całej pielgrzymki stworzyli jej uczestnicy. Życzliwość, serdeczny uśmiech, a przede wszystkim wspólna modlitwa towarzyszyła nam na każdym kroku.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy mszą św. w lwowskiej katedrze, nasz proboszcz zadbał o oprawę oraz aktywny udział uczestników pielgrzymki – byliśmy i psalmistami, i lektorami.

Jednak nie zwiedzaliśmy wyłącznie świątyń. Odwiedziliśmy Pałac Dzieduszyńskich, Kolegium Pijarów, lwowską starówkę z pomnikiem Adama Mickiewicza i rynek z historią jego kamienic, Teatr Opery i Baletu, cmentarze: Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Zamek Sobieskich, Pałac Rzewuskich, Ławrę – męski klasztor prawosławny, Krzemieniec, zamek w Ostrogu, Klasztor Karmelitów Bosych w Berdyczowie, Klasztor Dominikanów w Latyczowie.

Ciepłe przyjęcie przygotował nam brat karmelita, który gościł w naszej parafii. Pasja i serce, jakie stracił dla Matki Boskiej Berdyczowskiej, udzieliło się nam wszystkim. Teraz pewnie nie tylko ja, ale każdy pielgrzymujący, częściej będzie przyklękał przed tym obrazem w naszym kościele.

Chcę jeszcze wspomnieć o niesamowitym Słowie Bożym, jakie skierował do nas proboszcz w Latyczowie. – Zawsze uważałem, że rzeczy proste są najlepsze – wiara, miłość, nadzieja, drugi człowiek, rodzina.

Przypomniał nam tym samym, co w życiu ważne. Czasem pędząc przez życie, zapominamy o tym, tak niewiele trzeba, aby się pogubić.

Dla mnie osobiście pielgrzymka to niezapomniane przeżycie i to na kilku płaszczyznach – tej ludzkiej, gdzie miałam okazję poznać wspaniałych ludzi. Spotkałam się z niesamowitą życzliwością i sympatią. Zobaczyłam trudną polską historię, gdzie po wielu latach, właściwie na każdym kroku widoczna jest polskość, nasze silne korzenie tam pozostawione. I aspekt duchowy – każdy z pątników jechał z przesłaniem, kłopotem, sprawą, stanem, który chciałby zmienić, zakończyć, załatwić. Wspólne modlitwy wlały w nasze serca wiele wiary, optymizmu i radości, a nasze intencje nie wydają się już tak beznadziejne. Serdeczne podziękowania dla ks. proboszcza Stanisława Filapka – za organizację, ale głównie za niesamowitą opiekę duchową.

Wspaniałym śpiewem wspierał nas p. Tadeusz Kostoń, a wspólnie spędzony czas umilała grą p. Janina Czader.

Modliła się również z nami siostra Teresylia, nasza zakrystianka, mieliśmy okazję poznać jej głęboką wiarę i mądrość życiową. Dopełnieniem pielgrzymki była kończąca naszą podróż msza święta. Jak myślicie gdzie? – Oczywiście, nasz proboszcz pomyślał o wszystkim – w Inwałdzie. Tam, gdzie jest tak wiele serca dla pielgrzymów z Jaworza, u naszego wikarego ks. Piotra Liptaka.

Pozdrawiam wszystkich pielgrzymów, dziękuję za wszystkie piękne wspólne chwile, myślami i w modlitwie jeszcze długo będę wracała do naszej pielgrzymki.

Anna Skotnicka-Nędzka

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Wakacje są z założenia czasem...
Dwa lata temu rozpoczęła się...
W naszym życiu jest wiele...
Kiedy przygotowywałem się do...
Maj i czerwiec to szczególnie...
Każdy wie, że muzyka ma...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 87 gości