Czym żyjemy w parafii

zyczenia

Zapraszamy

wszystkich chętnych

więcej

misterium

24 marca

po Mszy św. o g. 12.00

więcej

ed

W Wielkim Poście

zmieniona jest godzina projekcji!

więcej

Jak wiemy z biblijnego opisu powstania świata Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo.

Każdy – ja i Ty jesteśmy podobni do Ojca Niebieskiego. Po zakończeniu dzieła, podziwiał swoją pracę. Widział, że świat który został powołany do istnienia był piękny.

Dlaczego my jako ludzie, choć zostaliśmy stworzeni na obraz Boży, często nie mamy czasu, aby dostrzec piękno świata, które nas otacza? Tyle wspaniałych rzeczy, tylu niesamowitych ludzi spotykamy. Otrzymaliśmy dary od Boga, a tego nie potrafimy dostrzec. Św. Augustyn podpowiada: Zapytaj piękno ziemi, morza, powietrza, zapytaj piękno nieba... zapytaj wszystko, co istnieje. Wszystko odpowie ci: Spójrz i zauważ, jakie to piękne. Piękno tego, co istnieje, jest jakby wyznaniem. Kto uczynił całe to piękno poddane zmianom, jeśli nie Piękny, niepodlegający żadnej zmianie?

Ważne, abyśmy potrafili docenić te wszystkie rzeczy, bo przez nie, poznajemy też Boga. W przeciwnym razie, nie poznamy Go nigdy. W stworzeniu objawia się Jego miłość, mądrość i geniusz.

Jak więc najprościej można poznać Boga? Wystarczy otworzyć oczy, wyjść na spacer i rozejrzeć się wokół siebie. Możemy zobaczyć, jak chmury płyną po niebie. Każdego dnia trawa staje się bardziej zielona, gdyż nadeszła już wiosna. Drzewa znów przybierają zielone barwy, kwiaty rozkwitają, ptaki śpiewają. To naprawdę łatwe. Trzeba tylko wyjść z domu, zatrzymać się na chwilę i podziwiać piękno świata, który został stworzony przez Boga. WPiśmie Świętymczytamy, że Bóg stworzył wszystko, a to było dobre. Dzięki temu powstał wspaniały obraz, arcydzieło, a on sam stał się uzdolnionym artystą, który stworzył to wszystko używając kolorów miłości specjalnie dla ukochanego stworzenia.

Musimy również zauważyć ludzi, którzy są wokół nas. W końcu przez nich również spotykamy się z Bogiem i są oni darem od Niego. Gdy to odkryjemy, znajdziemy wielki skarb, bowiem każdy spotkany człowiek potrafi wnieść coś wartościowego w nasze życie. Nie dostrzegamy tego, ale każdy z nas posiada dar, talent, który dobrze wykorzystany możemy ofiarować, ale i otrzymać od drugiego człowieka. 

Więc na co czekasz? Odłóż ten artykuł i wyjdź na spacer. Zachwyć się światem! Otwórz się na drugiego człowieka! Uśmiechnij się! To naprawdę PROSTE!

ks. Kamil

Artykuły z Gazetki Parafialnej

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 38 gości