Czym żyjemy w parafii

film

dla młodzieży

i dla wszystkich

więcej

plakat

na robienie kartek

i ozdób świątecznych oraz dekorowanie pierniczków

więcej

szkola

Szkoła Wiary

zaprasza na spotkanie

więcej

uzdrowienie

Mszę św.

z modlitwą o uzdrowienie

więcej


Mówiąc o czasie najczęściej używamy zwrotów w stylu:  „nie mam czasu”, „strata czasu” „szkoda czasu”, „czas to pieniądz”, „zabić czas”, zawsze jednak towarzyszy nam świadomość przemijania oraz poczucie zmarnowanych lub wykorzystanych szans.

Ile dobrego można zdziałać w jedną godzinę? Biorąc pod uwagę tempo naszego życia, natłok rozpoczętych i niedokończonych spraw, wydaje się, że niewiele. Żeby jednak nie tracić cennego czasu, przejdę od razu do sedna, czyli jeszcze jednego, mało znanego określenia czasu Godzina Łaski!  Dla ludzi wierzących oczywistym jest, że każda sekunda, minuta, godzina życia są czasem łaski, danym nam od Boga. Natomiast „Godzina Łaski”, o której piszę, jest szczególnym czasem w czasie,  kiedy to Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki i przez 60 minut Niebo staje przed nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.

Życzę sobie – mówi Matka Boża w czasie objawień w Montichiari we Włoszech – aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Maryja zachęca, aby poświęcić ten czas na modlitwę w kościele, a kto nie ma takiej możliwości, to w innym, dowolnym miejscu. Matka Boża prosi szczególnie o modlitwę w intencji nawrócenia grzeszników i zapewnia, że serca zatwardziałe i zimne... zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (…) i dodaje, że przez to nabożeństwo uzyskamy wiele łask duchowych i cielesnych. Nie bójmy się prosić o łaski – nawet największe, ponieważ, jak gwarantuje Najświętsza Maryja Panna, w tym czasie Pan Jezus ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (…), a każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską... i będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.

12.00 – 13.00 – jedna godzina; 60 minut; 360 sekund – tylko tyle, albo aż tyle! W tym dniu możemy sprawić, że nie tylko dla nas, ale także dla wielu grzeszników, będzie to najważniejsza godzina życia. Od nas zależy, czy skorzystamy z okazji rozszerzenia tej jednej godziny na całą wieczność, czy też pozwolimy, aby przeleciała nam przez palce kolejna szansa dobrze spożytkowanego czasu?! Więcej o tym szczególnym Czasie Łaski możemy przeczytać na  www.sanctus.pl wpisując hasło: Godzina łaski dla świata.

Józef Heczko 

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Kiedy pisałem poprzedni artykuł...
Jezus jest Królem....
Chcą nas okraść z czekania...
11 Listopada 1918 roku we francuskiej miejscowości...
Wcale nie chodzi o popularny serial...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 410 gości