Czym żyjemy w parafii

kolęda

Kolęda 2017/2018

plan odwiedzin

więcej

koncert

Koncert

Gościliśmy w naszej parafii p. Jerzego i...

więcej

jaselka

Jasełka 2018

W nieco inny sposób...

więcej


Wyobraź sobie, że ktoś Cię pyta, czym jest służba? Musisz mu własnymi słowami wytłumaczyć, co to takiego i na czym polega.

Teraz proszę Cię, abyś na chwilę odłożył(a) ten artykuł i zastanowił(a) się, co byś odpowiedział(a) osobie, która zadałaby Ci takie pytanie.

            Służba kojarzy się nam z wieloma rzeczami. Często pierwszym skojarzeniem jest na przykład służba w kościele. Księża służą wiernym, siostra pomaga w zakrystii, ministranci przy ołtarzu. Doskonale widać efekty tego działania. Z drugiej strony jest tak, że niektóre posługi nie są doceniane, a nawet niezauważane. Sytuacje codzienne, takie jak pomoc matki przy zadaniu domowym córce czy synowi, pomoc mamie, która wiąże się z rezgnacją z oglądania ulubionego serialu, czy zrobienie śniadania dla całej rodziny, często są niezauważalną służbą. Nawet praca, dzięki której zarabiamy na życie, może okazać się takim czynem, jeśli tylko staramy się przez nią pomagać innym czy dawać innym nasze serce. 

            Dawanie serca jest bardzo ważne. Doskonale pokazuje to pewien cytat: TYLE JESTEŚMY WARCI, ILE MOŻEMY DAĆ DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI – RADOŚCI, SZCZĘŚCIA, DOBROCI I MIŁOŚCI BEZWARUNKOWEJ. Jest to trudne, ale również piękne, ponieważ poprzez służbę drugiemu człowiekowi okazujemy miłość i służymy także samemu Bogu. Osoba, w której budzi się Duch misji niesienia Chrystusa drugiemu człowiekowi, jest w stanie przekraczać granice utrudniające pomoc porzebującym. Najlepszy przykład takiego działania dał nam Chrystus, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia. Nie bał się spotykać z ludźmi pokrzywdzonymi i odrzuconymi. Dodatkowo odznaczał się wtedy ogormnym współczuciem i zrozumieniem dla tych osób. Potrafił nawet uniżyć się, pragnąc tylko dobra dla drugiego człowieka i chcąc dać przykład do dobrej służby innym.

            Będąc świadomymi tego, że Jezus sam był zdolny do takich rzeczy, warto zastanowić się, czy ja sam jestem zdolny do służby bezwarunkowej? Czy pomagając bliźniemu, zastanawiam się, co ja z tego będę miał, czy może będąc świadom chęci niesienia dobra innym bez zastanowienia, zrobię to, czego potrzebuje inna osoba? Chrystus to zrobił, umierając za Ciebie na krzyżu.

ks. Kamil

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 75 gości