Czym żyjemy w parafii

bojanowski

Niedziela

z bł. Edmundem Bojanowskim

więcej

bcialo

Boże Ciało

zdjęcia z procesji

więcej

parafiada

Parafiada 2018

już za nami

więcej

W naszej parafii działa Ruch Światło Życie, powszechnie znany jako OAZA. Jego początki sięgają 1954r. Założycielem Ruchu był ks. Franciszek Blachnicki. Zorganizował on, pierwszy formacyjny wyjazd z udziałem ministrantów. Obecnie wspólnota ta, skupia wokół siebie dzieci, młodzież oraz dorosłych. Każda grupa posiada odpowiednią formację, która kształtuje dojrzałych i świadomych chrześcijan oraz ożywia wspólnotę Kościoła.  Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol phos-dzoe (gr. światło – życie), co oznacza, że Chrystus jest naszym światłem i życiem. 

W naszej parafii działa Oaza młodzieżowa oraz Oaza Rodzin (Domowy Kościół).

Oaza młodzieżowa

Jesteśmy wspólnotą gromadzącą młodzież gimnazjalną, licealną oraz starszą. Opiekunem grupy jest ks. Piotr Liptak. Nasze spotkania odbywają się w każdy piątek. Rozpoczynamy je o godz. 18:00 Mszą św. w kościele. Następnie udajemy się do salek katechetycznych, gdzie poznajemy Boga przez uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych z animatorami, modlitwę wspólnotową i śpiew. Raz w miesiącu, jesteśmy obecni na dekanalnych spotkaniach młodzieży oazowej, odbywających się w różnych parafiach. Pragniemy również służyć naszemu Kościołowi, poprzez czynny udział w nabożeństwach i adoracjach. Celem naszej grupy, jest także integracja i dobra zabawa. Co roku organizowane są dla nas ciekawe wyjazdy, rekolekcje wakacyjne oraz rekolekcje weekendowe.

Jak powiedział Jan Paweł II "Wy jesteście przyszłością świata, Wy jesteście nadzieją Kościoła!".

Dlatego też, jeśli jesteś młodym człowiekiem, poszukujesz w swoim życiu Boga, chcesz spotkać ciekawych ludzi, spędzić inaczej niż zwykle piątkowy wieczór, przyjdź do nas i przekonaj się sam! 
Serdecznie zapraszamy!

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Nasze dzieciaki wróciły ze szkoły ze świadectwami…
Jednym z patronów roku 2018 został...
Już 17 czerwca będziemy mieli...
Edmund Wojciech Stanisław Bojanowski...
Pewien ateista, wiedząc, że jestem...
Kiedy zostałam poproszona o napisanie tego artykułu...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 34 gości