Czym żyjemy w parafii

film

dla młodzieży

i dla wszystkich

więcej

plakat

na robienie kartek

i ozdób świątecznych oraz dekorowanie pierniczków

więcej

szkola

Szkoła Wiary

zaprasza na spotkanie

więcej

uzdrowienie

Mszę św.

z modlitwą o uzdrowienie

więcej

Kiedy byłem małym chłopcem, marzyłem o tym, by przeżyć niezwykłą przygodę. Chciałem podróżować po całym świecie i odkrywać nieznane lądy, morskie głębiny.

Gdy pobierałem naukę gry na fortepianie, to chciałem napisać muzyczne arcydzieło, którym zapiszę się w historii muzyki. Potem chciałem dokonać epokowego odkrycia z zakresu chemii... Eksperymentowałem do tego stopnia, że raz ryzykowałem życiem, robiąc elektrolizę wody prądem 220 V (Tego zdecydowanie nie róbcie!)... Myślę, że każdy z nas ma w sobie żyłkę odkrywcy.
Dziś rozpoczynamy Adwent 2016, który zarazem otwiera pierwszy etap świętowania Jubileuszu 25-lecia istnienia naszej diecezji. Jest to doskonała okazja do ODKRYCIA SKARBÓW diecezji bielsko-żywieckiej. To szansa, by stać się prawdziwymi odkrywcami, nie złotego pociągu, nie zaginionej bursztynowej komnaty, ale skarbów o wiele ważniejszych i znajdujących się… pod naszym nosem! Okazuje się, że wcale nie trzeba szukać daleko, by znaleźć coś naprawdę cennego. Niezawodne i tym razem okazuje się przysłowie: Cudze chwalicie swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie!.
Kto z nas wie np. Jaką nagrodę Caritas przyznaje, tym którzy pomagają potrzebującym? Co robią siostry redemptorystki za swoimi murami? Ile relikwii posiada parafia św. Michała Archanioła w Leśnej (zdradzę, że sporo)? Jakiego herbu i zawołania jest nasz biskup? Kim są dziekani? To tylko kilka pytań, na które trzeba będzie znaleźć odpowiedzi. Nasza diecezja ma zaledwie ćwierć wieku, ale skrywa niezwykłe skarby. Możecie je odkryć na tegorocznych roratach.
Parafia w Jaworzu również stanie się jednym z bohaterów. Nadejdzie okazja, by dowiedzieć się jakież to cudowności znajdują się w jaworzańskim kościele! (Musicie uzbroić się w cierpliwość, bo ten skarb odkryjemy jako ostatni!). Spotykać się będziemy od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w soboty o 9.00. Będą procesja z lampionami, ciekawe kazanie księdza, piosenka przewodnia, pytania, nagrody i najważniejsze – spotkanie z Jezusem i Jego Matką! To wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia, jeszcze bardziej, z żywą wiarą, przeżywać spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem i jeszcze bardziej żyć sprawami, którymi żyje nasza diecezja, parafia.
Zechciejmy odkrywać te skarby: zarówno Ci mali, którzy ufam, że przyjdą jeszcze z większą ochotą niż przed rokiem i przyprowadzą nowe dzieci, ale również Ci już dorośli, bo zapewne sami chcą znów wcielić się w odkrywców, z sercem głodnym przeżycia niesamowitych przygód. Zapraszamy! 

Marcin Smolarski

Artykuły z Gazetki Parafialnej
Kiedy pisałem poprzedni artykuł...
Jezus jest Królem....
Chcą nas okraść z czekania...
11 Listopada 1918 roku we francuskiej miejscowości...
Wcale nie chodzi o popularny serial...

Msze św.

W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00, w kaplicy w Nałężu: 9.00

Msze św. w lipcu i sierpniu

Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie przed Mszą św.
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00

ODWIEDZINY CHORYCH

w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna

KANCELARIA W LIPCU I SIERPNIU

Poniedziałek po Mszy o godz. 7.00
Piątek po Mszy o godz. 18.00

PORADNIA RODZINNA

II i IV środa miesiąca: 17.00-18.00
tel. 600 722 631

NABOŻEŃSTWA

w tygodniu i w niedziele: 17.30

RORATY

od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00

DROGA KRZYŻOWA

dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15

GORZKIE ŻALE

z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15

ODPUSTY W PARAFII

w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 286 gości